Hazai pályán az aranyvadászok

H. B., S. J.H. B., S. J.
Vágólapra másolva!
2005.04.29. 00:02
Címkék
A rájátszás bajnoki címért folyó küzdelmei pénteken és szombaton folytatódnak. A férfiak a harmadik, a nők pedig a második forduló mérkőzéseit vívják.
A szerb válogatott Ana Djokics vállsérülése javul, de a játéka még kérdéses (Fotó: Meggyesi Bálint)
A szerb válogatott Ana Djokics vállsérülése javul, de a játéka még kérdéses (Fotó: Meggyesi Bálint)
A szerb válogatott Ana Djokics vállsérülése javul, de a játéka még kérdéses (Fotó: Meggyesi Bálint)
A szerb válogatott Ana Djokics vállsérülése javul, de a játéka még kérdéses (Fotó: Meggyesi Bálint)
A szerb válogatott Ana Djokics vállsérülése javul, de a játéka még kérdéses (Fotó: Meggyesi Bálint)
A szerb válogatott Ana Djokics vállsérülése javul, de a játéka még kérdéses (Fotó: Meggyesi Bálint)

A nőknél az 1-4. helyért folyó csaták első fordulójában nem született meglepetés. Az aranyéremre - általános vélemény szerint - legnagyobb eséllyel pályázó Győr és Dunaferr idegenben (a győriek Székesfehérvárott, míg a bajnoki címvédő Dunaferr a népligeti FTC-csarnokban) is nyerni tudott, így lépéselőnyre tett szert. A két élcsapat közül ma Pálingerék Újvárosban - legalábbis látszólag - könnyebbnek, míg Gogirláék Győrött nehezebbnek ígérkező feladat előtt állnak.

"Nem tudok sok jót mondani - kezdte esélylatolgatását Róth Kálmán, a győriek edzője. - Görbicz mellizomhúzódással bajlódik, és előfordulhat, hogy pénteken nem tud pályára lépni. Bódi újra belázasodott, valamint ugyancsak felszökött a láza Sirinának és Herrnek. A Lipcsében vállsérülést szenvedő Djokics ugyan már rendszeresen edz, de nem valószínű, hogy játszani is tud." A sok panasz ellenére azért bizakodik a győriek szakvezetője. "Álmainkat valóra kívánjuk váltani, ezért nem hibázhatunk - folytatta. - A Magyar Kupa-győzelem feldobta a lányokat, a siker megsokszorozta erejüket. A csapat bizonyított a Lipcse ellen, majd legutóbb a Cornexivel szemben is. A játékunk ugyan nem mindig volt zökkenőmentes, de küzdeni tudásból, akaratból mindenki kitűnőre vizsgázott. A Ferencváros sokat javult, legutóbb a Dunaferr ellen már a régi remek formáját idézte. Ellenünk az esélytelenség nyugalmával léphet pályára, így bizonyára felszabadultan fog játszani. Tiszteljük kitűnő játékosokból álló ellenfelünket, de nekünk nem lehet más célunk, csak a győzelem."
Visszapillantó
2003–2004FTC–Győr 23–25
Győr–FTC 25–25
Győr–FTC 26–29
FTC–Győr 23–25
2004–2005Győr–FTC 32–28
FTC–Győr 30–26
2003–2004Dunaferr–Conexi 35–24
Cornexi–Dunaferr 24–34
2004–2005Dunaferr–Cornexi 43–30
Cornexi–Dunaferr 25–25
Németh András, az FTC mestere azzal kezdte, hogy az utóbbi - az EHF-kupában és a bajnokságban elszenvedett - minimális különbségű, ezért különösen fájó vereségeket nehezen dolgozta fel csapata.
"A történtek után némi változtatásra volt szükség az edzéseinken, hogy a folytatásban sikeresebben szerepelhessünk - mondta Németh András. - A Győr kitűnő formában vágott neki a rájátszásnak, és nem titok, esélyese a mérkőzésnek. Azt várom játékosaimtól, hogy jobban kézilabdázzanak, mint az utóbbi találkozókon. Nem nyomaszthatja őket a győzelmi kényszer, s ezért felszabadult, okos játékkal rukkolhatnak elő. Ha így történik, elégedett leszek. Jó hír, hogy Laluska a térdműtétje után elkezdett edzeni, és a rájátszás hajrájában talán számíthatunk rá." A tréner hozzátette, a csapat továbbra is igen rossz anyagi helyzetén javítandó, az FTC elkezdte a Fradi-karkötők árusítását.

Szavazás

Ki nyeri meg a női kézilabda-bajnokságot?







Fejezet cím:




Legfrissebb hírek

Wilsont máris utolérte a Crucible átka, a sznúker-vb első napján eldőlt, hogy nem lesz címvédés

Egyéb egyéni
1 perce

Vasárnapi sportműsor: Fradi–Nyíregyháza, Leicester–Liverpool, Szaúdi Nagydíj

Minden más foci
26 perce

Újabb két magyar érem a dohai tornavilágkupán

Torna
1 órája

Ez a forduló sem maradt Doué-gól nélkül, a PSG legyőzte Loic Nego csapatát

Francia labdarúgás
1 órája

Elúszott a bajnoki arany? Kikapott a kiesőjelölttől az Atlético

Spanyol labdarúgás
1 órája

„Agyátültetésre van szükségem” – Hamilton továbbra is szenved az időmérőn a Ferrarival

F1
1 órája

Győzelmet aratott a Roma a Verona ellen

Olasz labdarúgás
1 órája

Tíz magyar gól és 13 védés a német Zwickauban – kézilabdakörkép

Kézilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik