Leganger-parádé, Dunaferr-vereség hazai pályán

Tudósítónktól TudósítónktólTudósítónktól Tudósítónktól
2005.04.10. 18:55
Dunaújváros kézilabdalázban égett, hiszen a szintén világhírű dán Slagelse látogatott a Dunaferr otthonába, hogy Bajnokok Ligája-elődöntőt játsszon. A hazaiak tudták, hogy megnyugtató előnyt kell szerezniük az első találkozón, amit akár a dániai visszavágón is tartani tudnak.
Ismét Bojana Radulovics volt a Dunaferr legeredményesebb játékosa, de 8 gólja ezúttal nem volt elég a győzelemhez (Fotó: Mirkó István)

Női BL, elődöntő, 1. mérkőzés

Dunaferr SE-Slagelse (dán) 25-28 (12-10)

G.: Radulovics 8, Vincze, Kindl, Ferling 4-4, Balogh 2, Pigniczki, Németh, Pálffy 1-1 valamint Petrovics 12, Fridrikas, Kliukaite 4-4, Melgaard, Savic 3-3, Radulovic, Lungu 1-1
Úgy is indult a mérkőzés, hogy a Dunaferr be akarja biztosítani már hazai pályán a döntőbejutást, hiszen eleinte Radulovics parádézott, majd később Kindl is elkezdte szórni a gólokat. Magas színvonalú játékkal telt el az első félidő, és bár a Dunaferr több góllal is vezetett ellenfele ellen, végül két gólos előnnyel vonult pihenőre.

A második játékrész leginkább a Slagelse norvég kapuvédője, Cecilie Leganger parádéival telt el. Bár a félidő elején még a Dunaferr tartotta a vezetést, játéka azonban korántsem volt meggyőző. Mindkét kapus, a már említett Leganger mellett Pálinger Katalin is remekül védett. A játékrész közepén a játékvezetők okoztak némi zavart, hiszen azt hitték, hogy a kispadon ülő fiatal Dunaferr-játékos, Balogh Barbara a harmadik kétperces büntetését kapja, ezért a piros lapot is felmutatták neki. Hosszas közjáték és a zsűriasztallal való egyeztetés után végül korrigálták a hibájukat, és a magyar játékos tovább játszhatott.

Bár a Dunaferr 20-17-re is vezetett, a vendégek gyorsan négy gólt szereztek, és teljesen váratlanul megfordították az állást. A magyar csapatot teljesen megfogta ez a fordulat, még a százszázalékos ziccereket sem tudták értékesíteni, a vendégeknél pedig Bojana Petrovics egyre-másra dobálta a gólokat, elsősorban büntetőből. A mérkőzésen végül három gólos vendégsiker született, így ők várhatják jobb helyzetből a dániai visszavágót. A Dunaferrnek önmaga legjobbját is túl kell szárnyalnia, ha be szeretne jutni a döntőbe.