A csoportküzdelmek negyedik fordulóját játszották pénteken az AB-ág együttesei, míg az C- és a D-csoport tagjai pihentek (ezen az ágon a világ- és olimpiai bajnok horvátok, valamint az Eb-aranyérmes németek már továbbjutottak a középdöntő hétfőn kezdődő küzdelmeibe).
A forduló legizgalmasabb csatájának az orosz-izlandi összecsapás ígérkezett, amelyen az Athén után átalakított, részben megfiatalított Oroszország esélyeshez méltóan kézilabdázott s nyert. Az olimpián bronzérmet nyerő gárda több egykori klasszisa már nem fért be az új keretbe, és az utóbbi két évtized egyik legsikeresebb szövetségi kapitánya, Vlagyimir Makszimov is elköszönt Athén után ettől a poszttól, amelyre Anatolij Dracsev került. Az új mester fantasztikus adottságokkal megáldott ifjabb és idősebb játékosokat válogatott össze, s keretét a Csehovszki Medvegyire alapozta (ebből a klubból kilenc játékost hívott be). Száznál több válogatottsággal csak Ivanov (29 éves), Rasztvorcev (27) és Koksarov (30) büszkélkedhet. Mögöttük Kosztigov kapus (32 éves, 43-szoros válogatott) a legrutinosabb. A remekül képzett, bivalyerős, mégis fürge játékosok zöme 22-25 éves. Koksarov és Rasztvorcev vezérletével 5-0-ra elhúztak az oroszok (a legutóbbi vb-n Magyaországot verték meg az ötödik helyért megrendezett lisszaboni mérkőzésen), majd a csúszós, balesetveszélyes pálya karbantartása miatt hosszú kényszerszünet következett. Kosztigov remekül védett, Gudjon Sigurdssonés Petersson mégis megtalálta a réseket a védőfalon, és fordított Izland (9-10). Az északiak egyik legjobbja, Stefansson ezúttal szoros őrizetet kapott, nehezen jutott szóhoz. Kosztigov 24-20-nál térdsérülést szenvedett, le kellett támogatni, de a hajrában társai nélküle is lelépték Izlandot.
Az orosz Rasztvorcev rutinja érvényesült Izland ellen
Kérdés, ki tudja megregulázni az orosz medvét. A másik ágon pihenőt kapó csapatok játékosai pénteken nyalogatták a sebeiket. Nincs együttes gond nélkül, de a világbajnok horvátoknál különösen súlyos a helyzet, mert a spanyolok legyőzésekor tovább bővült az orvosi kezelésre szorulók listája. Az első számú kapusuknak, Venio Losertnek - az orvosi vizsgálatok szerint - alighanem befejeződött a vb, így aztán sok feladat vár a veszprémi Solára. A keret orvosa, a híres dr. Stanislav Peharec sem tudja Losert vállsérülésének pontos diagnózisát, mivel a tunéziai szerény körülmények között nem lehet elvégezni bizonyos vizsgálatokat. Az orvos abban bízik, hogy a rendkívül peches kapus, aki a következő néhány mérkőzésen biztosan nem védhet, esetleg az elődöntőre fölépül (ha eljut odáig a címvédő).
Itt a harmadik A C-csoport szünnapján Lino Cervar, a világbajnok horvátok egyébként temérdek gonddal birkózó kapitánya boldogan mondta: „A spanyolok legyôzésének napján megszületett a harmadik unokám, Nika. Ezért mérhetetlenül boldog vagyok. A harmadik fordulóban Metlicic megsérült, de nélküle is gyôzelemre vezetett bennünket mentalitásunk. A mérkôzés hôse Lackovic volt, Buntic pedig bebizonyította, hogy a jövôben lehet rá számítani.”
Losert az olimpia után klub nélküli volt, majd Pamplonába igazolt, amikor ott elhunyt a magyar válogatott Hernandez Vladimir. A vb előtt meghalt az édesapja, de Losert Tunéziában maradt a csapattal. A vb elején nem védett a szokásos formában, majd megsérült. Petar Metlicic korábbi térdsérülése újult ki a spanyolok ellen, s az átlövő föllépése bizonytalan. Davor Dominikovic állapota továbbra se javul, és Balic is panaszkodik a lábára. A nap szenzációja: Tunézia legyőzte az Eb-bronzérmes Dániát. Szombaton "gyilkos" csata várható a dán-francia és a tunéziai- görög meccsen.