KIRIPOLSZKY TAMÁSKIRIPOLSZKY TAMÁS
2004.09.22. 21:34
DVSC-Győri Graboplast ETO 25-26 (11-8)
Debrecen, 1500 néző. V: Nagy F., Túróczy
DEBRECEN: VOROZSCOVA - Kereki 2, Borók, Madai 2, Orbán 3 (1), LATAKAITÉ 6, ARITON 8 (5). Cs: Kolsofszki (kapus), Nyilas, CSÁKI 4, Rácz. Edző: Laurencz László
GYÔR: SIRINA 1 - Bódi 2, Djokics 1, BRADEANU 4 (1), Görbicz 4, Vérten 2, Juhász 1. Cs: Petróczi (kapus), Gogirla 8 (3), Mehlmann, Mörtel 2, Borbás 1. Edző: Róth Kálmán
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 6/4
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2-0. 11. p.: 4-2. 17. p.: 7-4. 22. p.: 9-5. 29. p.: 11-7. 34. p.: 14-9. 38. p.: 17-11. 44. p.: 18-17. 54. p.: 21-22. 56. p.: 21-24

Debreceni szempontból kedvezőtlen előjelekkel kezdődött a rangadó, hiszen a DVSC egyik legjobbja, Szűcs Gabriella előző nap belázasodott, ezért nem léphetett pályára. Hiányában a Loki főként a beállós- és a szélsőjátékra épített - sikerrel. A gyorsan és ötletesen kézilabdázó Laurencz-tanítványok alaposan meglepték az esélyesebb vendégeket, és az első perctől kezdve vezettek. Feltűnő volt a válogatott Görbicz Anita gyengélkedése és az, hogy a zöld-fehérek nem koncentráltak eléggé. Amikor négy góllal elhúzott a Debrecen, időt is kért Róth Kálmán, hogy rendezze a sorokat. Ám ez csupán időlegesen sikerült neki, ugyanis az első félidő végéig három gólt megőrzött előnyéből a hazai gárda. Az első harminc perc krónikájához tartozik, hogy Mörtel a hajrában 2+2 perces kiállítást kapott. De hogy ne örüljenek nagyon a hajdúságiak, Aritonnak is jutott egy kétperces büntetés.
Érdekes módon a piros-fehérek - akik egyébként az új szürke mezükben játszottak - a 32. percben érték el első átlövéstalálatukat, Latakaité bombázott a hálóba. A litván idegenlégiós elkapta a fonalat, hiszen gyors egymásutánban négyszer is eredményes volt. Ezzel szemben a túloldalon Mehlmann hetest hibázott. A Rába-partiak még kettős emberelőnyben is tanácstalanoknak bizonyultak, így azt az időszakot 1-1-gyel megúszta a Loki. Sőt! A 38. percben már 17-11 volt az állás! Érett, nagyon érett a meglepetés, mert a debreceni lányok nemigen tisztelték a bajnoki címre, de minimum a dobogóra aspiráló ellenfelüket. Nem úgy a játékvezetők, akik több esetben is meglepő ítéleteket hoztak a dunántúliak javára. Ez elég volt ahhoz, hogy a holtponton átlendüljenek Görbiczék. Ráadásul az irányító egy fantasztikus cunderrel is letette a névjegyét. A hajrát háromgólos előnnyel kezdte a Győr, ám a végén a hazaiak kis híján döntetlenre mentették a találkozót. Fél perccel a vége előtt a vendégek támadtak, de labdát szereztek a debreceniek, és Latakaité egyenlített. Egy rövid akcióra maradt még idő, és igazán váratlant húztak a látogatók. Sirina a kapuból előmerészkedett, és szinte az utolsó pillanatban átlövésből szerezte meg a győztes gólt! (Bár erősen lépésgyanús volt a szituáció, a kapus megoldása bravúros volt.)

Hosszú pályafutása során látott már ilyen gólt?
Laurencz László, a DVSC edzője:
- Nem emlékszem hasonlóra, de jellemző, hogy ez is csak velünk történhet meg. Azért is sajnálom ezt a gólt, mert egy szinte megnyert meccset veszítettünk el.