Gyorsan elolvadt az előny

HAVASRÉTI BÉLA, SIMON JÓZSEFHAVASRÉTI BÉLA, SIMON JÓZSEF
2004.03.01. 21:48
Győrött megszakadt vasárnap hazaiak női csapatának hosszú és eredményes sorozata az FTC-vel szemben.
A gyôriek balszélsôje, Vérten Orsolya (labdával) felépült sérülésébôl és újra válogatott formában kézilabdázott az FTC ellen (Fotó: Czagány Balázs)
A Fradit hazaszállító autóbusz csaknem hét és fél év (1996. november 13.) után nem vert sereggel, hanem – ha nem is győztes, de legalább – pontot szerző (25–25) együttessel fordulhatott ki a Magvassy-csarnok parkolójából. A rangadón ugyan nem láttunk túl magas színvonalú játékot, de a két együttes 60 percen át körömszakadtáig harcolt, s fordulatokban gazdag, öldöklő küzdelmet vívott.
Az európai kupák negyeddöntőiben álló capatok csatája nem úgy indult, hogy az FTC (BL) megszakítja az ETO (EHF-kupa) hazai győzelmi sorozatát. A Graboplast-lányok – miután már kétszer is hat-hat góllal (15–9, 17–11) vezettek, ötgólos előnnyel térhettek pihenőre. A szünet után aztán fordulat történt, amelyről Róth Kálmán, a győriek szakvezetője beszélt. "Már a mérkőzés előtt azt mondtam, hogy a két, azonos stílusban játszó együttes közül az kerülhet ki győztesen, amelyik a gyors lerohanások során kevesebbet fog hibázni – mondta. – Minden így is történt. Az első harminc percben a Fradi, a szünet után pedig a mi játékunkba csúszott a megengedhetőnél több hiba. Ez okozta, hogy hiába kezdtük ötgólos előnnyel a fordulás után a játékot, a különbség a végére elolvadt. A mérkőzésen beigazolódott, hogy a fővárosi zöld-fehérek nagy küzdők, sosem adják fel a harcot. Gondot okozott az is, hogy a második félidőben csapatom támadójátékát a görcsös erőlködés jellemezte. Jelentős hátrányt jelentett az is, hogy a remek formában lévő, jól védekező, gyorsan, gólerősen játszó Vérten korán összeszedte harmadik kétperces büntetőjét. Kiesésével – miután Kovacicová ezúttal halványabban teljesített – tulajdonképpen nem volt szélsőjátékunk, belül pedig Görbicz nem tudott megfelelő összhangba kerülni a két átlövővel. Ezzel magyarázható, hogy az első félidőben szerzett tizenhét gólunk után a másodikban csak nyolcat lőttünk."
A vendéglátók pontveszteség okozta szomorúságát valamelyest oldotta az a tudat, hogy a két legnagyobb ellenfelüktől (Dunaferr, FTC) megszerezhető nyolc pont közül hetet begyűjtöttek. Ez pedig elég lehet ahhoz, hogy – ha a hátralévő két mérkőzésük (Békéscsaba /o/, K. Spartacus /i/) során nem botlanak nagyot –, akkor a második helyről várhatják a végső sorrendet eldöntő rájátszást.
A vérbeli rangadó végén a vendégcsapat látszott boldogabbnak, és Németh András edző nem is titkolta örömét. "Elégedett vagyok az eredménnyel, és büszkén tekintek játékosaimra – mondta. – Fárasztó hét ért véget a győri csatával, amelyre – a lublini viszontagságos utazás és a Dunaújvárostól elszenvedett csütörtöki egygólos vereség után – alig tudtunk gyakorolni. Valójában egy napunk maradt a felkészülésre, és ehhez képest játékosaink mindent megtettek a lehető legjobb eredményért. Jól bírták a hajrát erővel és idegekkel, és főleg a védekezésben nyújtott teljesítményükkel lehettem elégedett. A nyitott formáció sok energiát kivett belőlük, de ennek ellenére is megmaradt a tartásuk. A sok gólt lövő Mraviková mellett Uhraková különösen sokat tett a pontszerzésért, hiszen az ellene elkövetett szabálytalanságokból lőhettük büntetőink kilencven százalékát. Javult a kapusteljesítményünk és a belső embereink formája is."
A népligetiek hétfőn pihenhettek, keddtől pedig folytatják az erőgyüjtő edzéseket az alapszakasz hajrájára, amelyben a Hódmezővásárhelyt fogadják, a Békéscsabával pedig idegenben mérkőznek meg.