KERESZTÚRI GYULAKERESZTÚRI GYULA
2004.01.11. 21:47
Váci NK–Byasen Handball Elite (norvég) 32–31 (15–16)
Vác, 800 néző. V: Kouz, Zgoba (ukránok)
VÁC: GRIDNYEVA – BERTA 6, SZJUKALO 2, Moszkovaja 3, HORNYÁK 5, MÁTYÁS 15 (6), Farkas 1. Cs: Juhász (kapus), Ilyés. Edző: Vura József
BYASEN: Beck – Florholmen, Henden 1, Haltvik 1 (1), Ready 5, G. SNORROGGEN 11, Nyggard 2. C: Kristiansen (kapus), MALM 5, STRAND 5, M. Snorroggen 1. Edző: Valeri Putans
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–1. 11. p.: 4–5. 20. p.: 8–6. 27. p.: 15–12. 37. p.: 17–19. 44. p.: 23–21. 50. p.: 26–26. 56. p.: 29–29
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 2/1
Továbbjutott: Vác (55–48)

Röpke fél nap elteltével változatlan keretekkel kezdték a csapatok a visszavágót. Az első percekben a váciak legjobbja a büntetőket magabiztosan értékesítő Mátyás volt, míg később a norvég felzárkózásokért a hatalmas gólokat lövő Goril Snorroggen tett sokat. A mérkőzés negyedénél a két meccs alatt először szerzett vezetést a Byasen, majd a szünetig valóságos gólesőt láthatott a lelkes közönség. Úgy tűnt, végleg felülkerekedik ellenfelén a váci együttes, de a pihenő előtti rövidzárlat miatt négy vendéggól következett, s Haltvikék a szünetig egy gólt ledolgoztak hátrányukból az összesítésben. Gyorsan fordított a folytatásban a Vác, s játékában csak átmeneti zavart okozott, hogy előbb Szjukalót, majd Mátyást is szorosan őriztette Valeri Putans edző. Továbbra is potyogtak a gólok, szerencsére Gridnyeva nagyon sok ziccert hárított. A záró tíz perc most is döntetlennel indult, és kapusa helyett is mezőnyjátékost szerepeltetett a vendégegyüttes. A visszavágó végkimenetele volt csak kérdéses, a váciak továbbjutása egy pillanatig sem forgott veszélyben.

Miben látja a sok kapott gól okát? – kérdeztük a lefújás után Vura Józsefet.
– Sajnos a védekezésünk most gyengébb volt, ezért a ragyogó kapusteljesítmény mellett is sok gólt kaptunk – válaszolta a tréner. – Közönségünk lelkes buzdítása sokat segített, akárcsak a Németh Andrástól, az FTC edzőjétől a norvég csapatról küldött videofelvétel.