Ez ám a meglepetés! Zsankó Petra is indul a Paris-Roubaix-n

H. Á.H. Á.
Vágólapra másolva!
2025.04.11. 16:49
Zsankó Petra ott lesz az „Észak pokla” becenévre hallgató versenyen
Az előttünk álló hétvégén rendezik a világ egyik legrégebbi országúti kerékpáros versenyét, az 1896 óta 122. alkalommal sorra kerülő Paris-Roubaix versenyt: szombaton a női, vasárnap a férfi mezőny vág neki a macskaköves szakaszokkal tarkított útvonalnak, s mint pénteken délelőtt kiderült, a női versenyen két honfitársunknak is szurkolhatunk.

 

Az már hetek óta ismert volt, hogy olimpiai negyedik helyezettünk, Vas Blanka ott lesz a versenyen, az SD Worx színeiben tekerő magyar bajnok pályafutása során először vesz részt ezen a versenyen – csapatának közösségi médiás posztjai szerint már napok óta a régióban tartózkodik, s a macskaköves szakaszokra készül.

Pénteken délelőtt aztán jött a hír, hogy a Vas mellett a női World Tour-mezőny másik magyar tagja, a Ceratizit Pro Cyclingben tekerő Zsankó Petra is rajthoz állhat a szombaton kora délután startoló versenyen. A 24 éves magyar első profi szezonját futja, s nem akármilyen „beszoktató” programon vesz részt: januárban három mallorcai egynapossal indított, majd két februári többnapos verseny után márciusban részt vett a Strade Bianchén, majd pályafutása első belgiumi versenyén múlt héten a Flandriai körön is indult. 

A női Paris-Roubaix 148.5 kilométer hosszú lesz, 17 kockaköves szakasszal, s várhatóan délután öt óra körül ér célba a mezőny.

A férfiak versenyét vasárnap rendezik, a fél 12-es rajtnál ott lesz többek között a világbajnok Tadej Pogacar, a korábbi világbajnok Mathieu van der Poel és Mads Pedersen, de ott lesz még Wout van Aert, Filippo Ganna, Biniam Girmay, Jonathan Milan, vagy éppen Tim Merlier is.

 

Legfrissebb hírek

Valter Attila három szakasz után 13. összetettben a kuanghszi körversenyen

Kerékpár
2 órája

Valter Attila összetettben továbbra is a legjobb tízben az utolsó vismás versenyén

Kerékpár
Tegnap, 9:53

Valter Attila összetettben a hetedik helyről várja a folytatást az utolsó vismás versenyén – videó

Kerékpár
2025.10.14. 11:46

„Nem úgy sikerült ez az év, ahogy elterveztem” – Valter Attila

Kerékpár
2025.10.13. 16:16

Pogacar ellen nincs megoldás – sorozatban ötödször nyerte meg a Lombardiát

Kerékpár
2025.10.11. 17:50

Befejezte a pályafutását Elia Viviani olimpiai bajnok kerékpáros

Kerékpár
2025.10.10. 17:34

Giro d'Italia: a szervezők megerősítették, hogy jövőre Bulgáriában rajtol a mezőny

Kerékpár
2025.10.10. 15:15

Schneller Domonkos: Jó eséllyel tudnánk kvótát szerezni, ha a terepkerékpár bekerülne a téli olimpia programjába

Kerékpár
2025.10.09. 18:16
Ezek is érdekelhetik