Ez volt az első olyan vb a kerékpársport történetében, amelyen valamennyi szakág - kivéve az ősszel és télen rendezett terepkerékpárt (cyclocross) - egyszerre volt jelen.
„Szuper ötlet volt a nemzetközi szövetség részéről, hogy a különböző szakágak versenyeit összetették nagyjából egy helyszínre és egy ilyen koncentráltabb időszakra. Ez az egész kerékpársportnak nagyobb láthatóságot ad” – fogalmazott az MKSZ elnöke az MTI-nek, megemlítve: amikor külön rendezik meg például a pálya szakág, a BMX freestyle vagy az országútiak világbajnokságát, akkor messze nem ilyen erőteljes a médiamegjelenés.
„Minden nap érmet osztottak valamelyik szakágban, ezzel volt tele a sajtó, ezért ez egy nagyon ügyes újítás volt” – fogalmazott Princzinger, aki a tervek szerint a jövőben négyévente, mindig egy esztendővel a nyári ötkarikás játékok előtt sorra kerülő „nagy” kerékpáros vb-t az „olimpia előszobájának” nevezte. – „Ravasz és taktikus megoldás annak érdekében, hogy a kerékpár ugyanolyan erős és jól látható sportág legyen, mint sok másik.”
Princzinger rámutatott: míg a háromhetes körversenyeket, az egynapos klasszikusokat vagy más versenyeket magáncégek rendezik és biztosítják számukra a médiamegjelenést, addig ezúttal az UCI lépett és biztosított több elérési felületet a vb-nek.
Az U23-as kategóriában országúton aranyérmet nyerő, míg hegyikerékpárban az ötödik helyével a párizsi kvóta felé hatalmas lépést tevő Vas Kata Blanka teljesítményét méltatva kiemelte: a 22. születésnapját szeptember elején ünneplő klasszis a magyar kerékpársport történetének első világbajnoka lett.
„Ez a valaha elért legjobb magyar eredmény, az eddigi legkimagaslóbb magyar teljesítmény világbajnokságon Bodrogi László ezüstje volt 2007-ben a férfiak időfutamában, Blanka ilyen értelemben ezt most túlszárnyalta” – szögezte le.
Kitért rá, hogy Vas hegyikerékpárban és cyclocrossban is világklasszis, ebben a két szakágban is van már vb-érme az U23-as korosztályból: előbbiben 2020-ban második helyen zárt, utóbbiban szintén 2020-ban második, majd egy évvel később harmadik volt.
„Két ilyen kerékpárversenyzőt ismerek, aki hasonlóra képes a felnőttek között: a szlovák Peter Sagant és a holland Mathieu van der Poelt. Blanka hozzájuk hasonló színvonal” – fogalmazott az MKSZ első embere.
„Dicsőséget szerzett Magyarországnak, bárki elé példaként állítható, akárcsak Valter Attila, Fetter Erik, Dina Márton vagy épp Peák Barnabás. A modern világban sokan rajonganak és követnek másokat. Ha pedig már az ember követ valakit, akkor tegye ezt a kerékpárosainkkal, mert őket érdemes” – emelte ki Princzinger Péter.
Vas szereplésén túl a vb-n végzett még az első tíz között magyar kerékpáros pályán, BMX freestyle flatlandben, teremben művészi kerékpárban és kerékpárlabdában, illetve parakerékpárban az országúton és pályán is. Princzinger hangsúlyozta: azzal, hogy a kiemelt sportágfejlesztési programban a második kategóriába került a kerékpár, magas elvárásoknak kell megfelelnie, ezeket „ez a válogatott keret maximálisan hozta a világbajnokságon”.