Kerékpár: Waerenskjold nyerte a belga körverseny időfutamát, Fetter öt helyet javított

2023.06.16. 18:31
Mathieu van der Poel a negyedik helyen zárta az időfutamot, s az összetett verseny élére állt (Fotó: Getty Images)
A norvég Sören Waerenskjold nyerte meg az országúti kerékpáros belga körverseny 3. szakaszát, a Beverenben megrendezett időfutamot, ezzel összetettben feljött a második helyre, az időfutamon 5. helyen végző Mathieu van der Poel mögé. Az Eolo-Kometa magyar versenyzője, Fetter Erik öt helyet javított összetettben, így jelenleg a 17. pozíciót foglalja el.

A 15 kilométer hosszú városi pályát Sören Waerenskjold teljesítette a leggyorsabban, az Uno-X Pro Cycling Team norvég bringása 17 perc alatt tekert végig a városi pályán. Mögötte a belga Yves Lampaert, illetve az ausztrál Alex Edmondson ért célba. Összetettben a szakaszgyőztes Waerenskjold feljött a második helyre, míg az elsőre az időfutamon negyedikként záró Mathieu van der Poel ugrott fel.

A magyarok közül a 31. helyen záró Fetter Erik öt helyet javított összetettben, így a 17.-en áll. Ezzel szemben a 118. helyen záró Peák Barnabás tíz pozíciót rontott, míg Kusztor Péter a 108. helyen fejezte be az időfutamot, így két helyet javítani tudott összesítésben.

Az ugyancsak ezen a héten zajló szlovén körverseny harmadik szakaszát a holland Ide Schelling nyerte, mögötte a szlovén Luka Mezgec és a svájci Robin Froidevaux ért célba. Az összetett versenyt Dylan Groenewegen vezeti, mögötte a szakaszgyőztes Schelling, illetve a mögötte záró Mezgec áll a listán.