Ivan Basso és Paolo Bettini is feladta a Tirreno–Adriaticót

2007.03.17. 19:01
Az ifjú itáliai titán, Riccardo Ricco két nap alatt két szakaszgyőzelmet szerzett a Tirreno–Adriaticón, és ezzel összetettben átvette a vezetést. A szombati negyedik etapon Ivan Basso és Paolo Bettini is feladta a versenyt.
Riccardo Ricco remekelt szombaton

Az olaszok egyik szeme sír, a másik nevet. A szomorúságot, két klasszisuk okozta, mivel a negyedik szakaszon mindketten feladták a Tirreno–Adriaticót. A világbajnok Paolo Bettini és a Giro d’Italia-győztes Ivan Basso is bukott a pénteki, harmadik etapon, ám akkor úgy tűnt, nincs komoly gond, szombaton Bettini és Basso is ott volt Piebeboviglianában a rajtnál, a szakaszt azonban már egyikőjük sem fejezte be.

A csuklóját fájlaló Basso – miután a pénteki röntgen nem mutatott ki törést – folytatta a versenyt, ám csak harminchat kilométert bírt ki, utána pedig feladta a viadalt, mivel a március 24-i Milano–San Remóra szeretne teljesen egészséges lenni. Bettini a negyedik etap utolsó hegyén esett el, majd megfigyelésre kórházba.

Az olasz örömről a ifjú titán, a 23 éves Riccardo Ricco gondoskodott. A spanyol Saunier-Duval kerekese a tavalyi Tirreno–Adriaticón két szakaszon is bronzérmes helyen ért célba, idén viszont tovább javult, és a pénteki emelkedővel végződő etap után a szombati szakaszt is ő nyerte meg. Az utolsó 3.9 kilométeren ezúttal hetvennégy méterről 311-re kellett feltekerni.

Ricco pedig ezúttal is gyorsabb volt mindenkinél, és harmadik szakasz után, a negyediken is megfricskázta a hegyimenőket. Négy másodperccel előzte meg a klasszisokat, többek a német Stefan Schumachert (Gerolsteiner), a kazah Alekszandr Vinokurovot (Astana) és a szlovén Janez Brajkovicot (Discovery) is. Miután az orosz Alekszandr Arekejev 1:41 percet kapott, így Ricco összetettben is átvette a vezetést.

Bodrogi László az amerikai Tyler Hamiltonnal (Tinkoff) egy csoportban ért célba, 3:27 perc hátránnyal, összetettben 10:41 perc hátránnyal a 105 helyen áll. Az előbb említett Hamilton nagyon messze van korábbi – doppingvétsége előtti – formájától, a százhatvan fős mezőnyben a 158. helyen áll, hátránya 42:10 perc.

Az utolsó 3.9 kilométeren ezúttal hetvennégy méterről 311-re kellett feltekerni.