Kerékpár: Vanda Velde győzelme, Bodrogi a 11.

2006.06.04. 19:50
A Luxemburgi körversenyt az amerikai Christian Vande Velde nyerte. A profi kerékpáros körversenyen címvédő magyar kerekes, Bodrogi László (képünkön) összetettben a 11. helyen zárta a viadalt.
Az utolsó, Mersch és Luxembourg közötti, 149,4 kilométeres szakaszt a Liquigas olasz profija, Stefano Garzelli nyerte 3:29:54 órás eredménnyel.

A szakaszgyőztes olasz sprintbefutóban előzte meg a második helyen végző luxemburgi Kim Kirchent és a harmadik helyen záró belga Roy Sentjenst.

Összetettben a CSC amerikai kerekese, Christian Vande Velde 16:39:49 órás eredménnyel nyerte a négynapos viadalt, 10 másodperccel előzte meg a második lengyel Tomasz Broznyát, 24 másodperccel pedig a harmadik dán Allan Johansent.

A tornán címvédő magyar keres, a francia Crédit Agricole magyar profija, Bodrogi László a 23. helyen ért célba az utolsó szakaszon, míg összetettben 11. helyen zárt.