Kerékpár, Paris-Roubaix: Cancellara nyert, Bodrogi a 62.

2006.04.09. 22:11
Az idén 104. alkalommal megrendezett Paris - Roubaix, klasszikus egynapos országúti kerékpáros versenyt a CSC svájci kerekese, Fabian Cancellara (képünkön) nyerte.
Az egyik legnagyobb ígéretnek elkönyvelt, már évek óta a profik között is helytálló, ám még mindig csak 25 éves svájci kerekes 6:07:54 órás idővel nyerte a 259 kilométeres viadalt.

A győztes 1:51 percet vert a második és harmadik helyen beérkezett riválisára: a belga Boonenre és a harmadik olasz Ballanra.

A címvédő Boonen annak köszönheti második helyét – mert különben ötödikként ért célba -, hogy előtte három versenyzőt is kizártak a befutó utáni szabálytalanságok miatt.

A verseny egyetlen magyar indulója, Bodrogi László a 62. helyen ért célba. Hátránya a győztes mögött 10:53 perc volt.

A verseny a Pro Tour-sorozat egyik állomása volt, amelyben jelenleg hét viadalt követően Boonen 129 ponttal áll az élen, őt 105 ponttal Ballan, illetve 84 ponttal Cancellara követi.