Kajak-kenu: öt magyar érem a maratoni Eb első napján

I. SZ., MTII. SZ., MTI
2021.07.08. 20:03
Kisbán Zsófia szerezte az első magyar aranyérmet a moszkvai Eb-n (Fotó: Dömötör Csaba, 2020)
A felnőttek mezőnyében egy aranyérmet, valamint két ezüstérmet és két bronzérmet szereztek a mieink a moszkvai maratoni kajak-kenu Európa-bajnokság első napján, csütörtökön.

A magyar szövetség Facebook-oldalának beszámolója szerint a rövid körös versenyben Kisbán Zsófia első lett a kenu egyesek versenyében, míg a férfiak hasonló számában Laczó Dániel másodikként ért célba. A kajakosoknál Kiszli Vanda szintén ezüstérmet szerzett, Czéllai-Vörös Zsófia és Boros Adrián egyformán a harmadik helyen zárt.

A délelőtti ifjúsági futamokon női K–1-ben Horváth Maja első, Kalovics Adél második lett és férfi C–1-ben is kettős magyar siker született: Ferencz Bulcsú nyert Juhász István előtt. Női C–1-ben Matkovics Lili ezüstérmet szerzett a hazai versenyző mögött.