Kajak-kenu: Baráth szerint nincs semmilyen fegyelmi ügy

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2015.05.02. 12:04
Ahogy korábban megírtuk, két válogatott kajakosunk, Dombvári Bence és Csipes Tamara megbukott a drogteszten. Schmidt Gábor, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség (MKKSZ) főtitkára a Duna tévécsatorna műsorában cáfolta azt a hírt, hogy a szövetség megpróbálta eltitkolni a történteket – amelyekről konkrétan sem neveket, sem tényeket nem említett. Azt mondta, ahogy értesültek két versenyzőjük sportemberhez méltatlan viselkedéséről, azonnal léptek az ügyben.

„A szakmai igazgató és a vezetőedző felfüggesztette az érintettek válogatott kerettagságát és megvonta tőlük a juttatásokat" – nyilatkozott Schmidt Gábor, hozzátéve, az MKKSZ nem jelölte a két sportolót az Európai Játékokra utazó csapatba.

Baráth Etele, az MKKSZ elnöke az Origónak azt mondta, hogy nincs „semmilyen fegyelmi ügy" a két sportoló ellen, csupán „egy szabálytalanság történt az edzőtáborban".

Úgy fogalmazott: a szabálytalanságról tájékoztatták az elnökséget, amely tudomásul vette ezt. Baráth Etele azt azonban nem árulta el, hogy pontosan mi történt az edzőtáborban.

Mivel nem versenyen, hanem edzőtáborban buktak meg, így akár indulhatnának a világbajnoki válogatón és az augusztusi olimpiai kvalifikációs vébén is, Storcz Botond szövetségi kapitány szerint azonban erről még korai beszélni.

Legfrissebb hírek

Adolf Balázs, Csikós Zsóka, Kiszli Vanda és Varga Ádám is vb-döntős rövidkörön Győrben

Kajak-kenu
2025.09.04. 12:56

Nagyszerű lenne, ha az aranyérem is összejönne mind a négy szakágban – kezdődik a győri maratoni vb!

Kajak-kenu
2025.09.03. 12:47

Álomból valóság: férfi kajak kettesünk a világ tetején

Kajak-kenu
2025.08.29. 14:13

Rácsaptunk „a bika fenekére” a kajak-kenu vb-n

Kajak-kenu
2025.08.26. 07:04

„Éreztem, hogy fáradok, és nem tudtam, kitart-e az erőm a végéig” – interjú a milánói kajakkirállyal

Kajak-kenu
2025.08.26. 06:31

Kurucz Levente és Nádas Bence világbajnok K–2 500 méteren!

Kajak-kenu
2025.08.24. 10:58

Kopasz Bálint: Elképesztő verseny volt, hatalmas ellenfelek ellen

Kajak-kenu
2025.08.23. 17:06

Kopasz Bálint immár háromszoros világbajnok a királyszámban!

Kajak-kenu
2025.08.23. 14:39
Ezek is érdekelhetik