„Okosabbak leszünk jövőre, most volt olyan, hogy csak a szívünk vitt előre”

PUSZTAI VIOLAPUSZTAI VIOLA
Vágólapra másolva!
2025.05.21. 14:54
null
Horváth Bence szerint jövőre okosabban lépnek jégre az A-csoportos vb-n (Fotó: Árvai Károly)
Rengeteg tapasztalattal lett gazdagabb a magyar férfi jégkorong-válogatott az idei A-csoportos világbajnokságon. Horváth Bence úgy fogalmazott, ezeket hasznosítani tudják jövőre, okosabban fognak a jégre lépni.

„Nagyon jó tapasztalatokkal jöttünk haza, csomó olyan dolog van, amit tovább tudunk vinni, s olyanok is, amelyekből tanulnunk kell. Jövőre egy évvel tapasztaltabb játékoskeret fog jégre lépni az A-csoportos vb-n – főleg az én korosztályomra igaz ez, hiszen nekünk ez volt az első elit-vébénk –, okosabbak leszünk, most voltak olyan pillanatok, amikor csak a szívünk vitt előre. Ebben tudunk javulni, a rutin sokat segít” – véli Horváth Bence. 

Videónkban megszólal Majoross Gergely is, aki Szapporóban még játékosként „tett csodát”, most pedig szövetségi kapitányként írt történelmet. Laskawy Ferenctől azt kérdeztük – egy korábbi nyilatkozatára utalva –, átgondolta-e a repülőút alatt, hogyan fog a nyáron izmot építeni, míg Szabó Bencét azzal szembesítettük, hogy klubedzője, Kangyal Balázs idegbajt kapott tőle, amikor a dánok ellen védőként a támadásban jeleskedett. 

Arról, hol és hogyan szurkolták ki a fiúk a svájciak kazahok elleni győzelmét – amely az A-csoportban való benn maradásunkat jelentette – ebben a videóban beszéltek hokisaink.

 

Legfrissebb hírek

Jégkorong: nyeretlenül zárta az U18-as válogatott az ajkai ORV-t

Utánpótlássport
2025.08.30. 16:39

Jégkorong: vereséggel kezdett az U18-as válogatott az ajkai ORV-n

Utánpótlássport
2025.08.28. 21:31

Vezetőedzője és légiósok nélkül készül a Csíkszereda

Jégkorong
2025.08.27. 13:54

Kanadai szaktanácsadó a Magyar Jégkorongszövetségnél

Jégkorong
2025.08.23. 14:47

19 éves támadót szerződtetett a Dunaújváros

Jégkorong
2025.08.23. 14:32

Jégkorong: lerakta az alapokat az újjáalakuló U20-as válogatott

Utánpótlássport
2025.08.20. 18:24

Erdély Csanád örül a Ferencváros érkezésének

Jégkorong
2025.08.19. 17:15

Elkészült a férfi jégkorong-válogatott világbajnoki programja

Jégkorong
2025.08.19. 14:39
Ezek is érdekelhetik