Sorozatban ötödször is győzött a Fehérvár az osztrák jégkorongbajnokságban

B. Zs.B. Zs.
2024.10.25. 21:18
Hári János góljával győztek a fehérváriak (Fotó: Koncz Márton)
Sorozatban az ötödik mérkőzését is megnyerte a Hydro Fehérvár AV19 az osztrák jégkorongbajnokságban (ICEHL): a magyar csapat 1–0-ra győzött a Klagenfurt vendégeként péntek este.

NEHÉZ SOROZAT első állomásán a rekordbajnok otthonában vizitált a Volán. Kiss Dávid együttesére sorozatban négy idegenbeli mérkőzés vár a válogatott szünetig, így a jó kezdés fontossága felértékelődik.

A Fehérvár várta jobb pozícióból a találkozót, hiszen a kék-fehérek a harmadik, míg a KAC a hatodik helyet foglalta el a tabellán a játéknap előtt, ugyanakkor nem volt egyszerű helyzetben a Fejér vármegyei gárda: Chase Berger, Bartalis István, Kiss Roland, Horváth Dominik és Magosi Bálint sérülés miatt nem volt bevethető.

Kiegyenlített játékkal kezdtek a felek, majd a harmad derekán Anze Kuralt emelte rá a kékről, Sebők Balázs háttal a kapunak az oldalról érkező Hári János elé tálalt, aki Sebastian Dahm mellett a kapuba lőtt (0–1).

Bár a Volán kapta a ligában a legkevesebb gólt, valamint Rasmus Reijola is kiváló formának örvend, azért azt kevés fehérvári szurkoló gondolta volna, hogy csapatuk kapott gól nélkül zárja a találkozót Klagenfurtban. Pedig így lett, a kiegyenlített mérkőzésen a kék-fehérek remek védekezéssel és magabiztos kapusteljesítménnyel lehúzták a rolót: sorozatban ötödik sikerét aratta a Fehérvár, és feljött a tabella második helyére.

OSZTRÁK JÉGKORONGLIGA, ALAPSZAKASZ
EC-KAC (osztrák)–HYDRO FEHÉRVÁR AV19 0–1 (0–1, 0–0, 0–0)
Klagenfurt, 3704 néző. Vezette: Ofner (osztrák), Piragic (horvát), Bärnthaler, Puff (osztrákok)
KAC: DAHM – Maier, STRONG / Nickl, Jensen / Preiml, Unterweger / Klassek, Sablattnig – From, Hundertpfund, BISCHOFBERGER – Peeters, van Ee, Schwinger / Petersen, Obersteiner, Fraser / Waschnig, Gomboc, Lam. Edző: Kirk Furey
FEHÉRVÁR: REIJOLA – Campbell, Atkinson / Messner, GAUNCE / Stajnoch, Stipsicz – Kuralt (1), HÁRI 1, SEBŐK (1) / ERDÉLY, Brown, Cheek / Terbócs, Kulmala, Ambrus G. / Mihály, Németh. Edző: Kiss Dávid
Kapura lövések: 23–27
Emberelőny-kihasználás: 4/0, ill. 4/0
Kiss Dávid: – Nagyon intenzív mérkőzés volt, mindkét oldalon kicsit szűkebb volt a keret. Három sorral játszottunk, vesztettünk is el embert közben, folyamatosan cserélgettük a játékosokat. Okosan hokiztunk, öt az öt ellen kevés lehetőség adódott a csapatok előtt. Fegyelmezettek voltunk a cseréknél is, így senki sem ragadt bent. Akadt ugyan egy-két fölösleges kiállításunk, de az emberhátrányos védekezésünk jól működött, a kapusunk kapott gól nélkül hozta le a találkozót. A hozzáállás és a csapatszellem végig fantasztikus volt.