Erste Liga: magabiztosan nyert a Gyergyó és BJA is, az FTC legyőzte a DEAC-ot

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.10.25. 21:05
Háromgólos különbséggel nyert a piros mezes Gyergyó (Fotó: Erste Liga)
A férfi jégkorongbajnokságban (Erste Liga) győzött a játéknap előtt éllovas Gyergyó, fordított a Brassó az Újpest ellen, míg a FEHA19 Csíkszeredán tudott nyerni. A későbbi mérkőzéseken kilenc gólt lőtt a Budapest Jégkorong Akadémia, míg az FTC a DEAC-ot múlta felül.

Kétgólos előnyre tett szert a FEHA19 az első felvonás során, majd az eredmény nem változott a középső játékrészben, de az utolsó harmadban a vendégek bebiztosították győzelmüket, s végül 5–1-re nyertek a Csíkszereda otthonában. Az Újpest Laskawy Ferenc 10. percben szerzett találatával megszerezte a vezetést, ám a brassóiak a második játékrészben fordítottak, s megőrizték előnyüket, így 2–1 lett a mérkőzés vége. A játéknap előtt listavezető Gyergyó Bodó Christopher és Brance Orbán góljaival húzott el az első harmadban, és további találatok is születtek még, a különbség pedig eggyel nőtt: a hazaiak 4–1-re verték meg a DVTK-t.

Könnyed győzelmet aratott az FTC hazai jégen, a DEAC kapujába öt alkalommal találtak be a ferencvárosiak, ezzel 5–2-re legyőzték a tabellán még így is jóval előkelőbb pozícióban található debrecenieket. Tovább menetel a Budapest Jégkorong Akadémia, amely kilenc gólt lőtt a Dunaújvárosi Acélbikáknak, s 9–2-es sikerével át is vette a vezetést a táblázaton.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA, ALAPSZAKASZ
SC CSÍKSZEREDA (romániai)–FEHA19 1–5 (0–2, 0–0, 1–3)
Csíkszereda, 1500 néző. Vezette: Gergely, Filip, Bandi, Szabó L. (romániaiak)
CSÍKSZEREDA: Adorján – KURONEN (1), Ferencz-Csibi / Salló, Láday / Gecse, Kristó / Casaneanu, Both – Rokaly Sz., Részegh, Péter / Forsberg, Lorraine, LUCENIUS / Fodor, Rokaly N., Becze / Silló, Reisz, MÁRTON 1. Edző: Kevin Constantine
FEHA19: MELNYICSUK – Stadel, Bajkó (1) / Falus, Horváth D. / CSOLLÁK (2), Bogesics / Salamon, Balázsi – AMBRUS Cs. (1), Hakanen, SZITA 2 / Németh Z., Keresztes Zs., Keceli-Mészáros / DOBOS 1, FARKAS L. 1, ZEZELJ 1 (1) / Siftar, Balasits, Alapi. Edző: Tokaji Viktor
Kapura lövések: 21–21
Emberelőny-kihasználás: 4/0, ill. 2/1
Kevin Constantine: – Csalódott vagyok, pedig ez a legjobb Fehérvár, amióta az elmúlt négy évben követem a szereplését. Keményen dolgoznak, strukturáltan játszanak. Az első emberelőnyünket kihagytuk, ők meg betaláltak az övékből. Aztán a mérkőzés vége felé odaajándékoztunk nekik egy kettő az egy elleni lehetőséget. Az emberelőnyös játékunk miatt veszítettünk.
Arany Máté (másodedző): – Nagyon nehéz, nem öt egyes meccs volt. Nagyon jól teljesített a kapusunk, miközben az ellenfél kapusának gyengeségeit ki tudtuk használni. A Csíkszereda olykor nagy nyomást gyakorolt ránk, többször is bent ragadtunk a védekező harmadunkban, de tökös, nagyon jó védekezéssel meg tudtuk tartani az eredményt végig.

CORONA BRASOV (romániai)–ÚJPESTI TE 2–1 (0–1, 2–0, 0–0)
Brassó, 1288 néző. Vezette: Csomortáni, Magyar, Simon, Kőszegi (romániaiak)
BRASSÓ: DUBEAU – Piche, WILLIAMS 1 (1) / Borisenko, Jones / Bors, Farkas T. / Vasile, Kovács E. – VALCHAR (1), CORNET 1, VAN WORMER / Kóger, LEVIN, Desruisseaux / Skachkov, Gliga, Zagidullin (1) / Szabó K., Gajdó B., Rokaly-Boldizsár. Edző: Dave MacQueen
UTE: RAJNA – Sol, Desrocher / Tornyai, Kiss D. / Pokornyi, Franyó – Walker, JUST, DANSEREAU/ Kiss P., Páterka, Kovács S. / Szalma, MCNULTY (1), LASKAWY 1 / Mester, Szabó Rácz. Edző: Jason Morgan
Kapura lövések: 32–33
Emberelőny-kihasználás: 1/0, ill. 5/0
Dave MacQueen: – Kemény csata volt, nagyrészt mi irányítottunk, de minden hibánkkal lendületbe jött a rivális. A vége felé túl hanyagul bántunk a koronggal. Örülök, hogy jó néhányan visszatértek a csapatba, de kell egy kis idő, mire a sorok újra összerázódnak. Kiemelném a kapusunkat is, aki fontos védéseket mutatott be.
Jason Morgan: – Büszke vagyok a csapatra, talán ez volt a legjobb meccsünk az idényben. A Brassó nagyon jó gárda, és két gólon tudtuk tartani, a szerencse is a hazaiak mellett volt. Sok lehetőséget kihagytunk, hozzá kell tenni, jól védett ellenfelünk kapusa is, de a mi oldalunkon Rajna Miki is kiváló volt, esélyt adott nekünk a szoros végjátékra.

GYERGYÓI HK (romániai)–DVTK JEGESMEDVÉK 4–1 (2–0, 1–1, 1–0)
Gyergyószentmiklós, 1070 néző. Vezette: André, Radu, Chinde (romániaiak), Galusnyák
GYERGYÓ: RINNE – HAARANEN (1), Wardley / Mesikammen, FEJES / Raymond, Imre – VINCZE P. 1 (1), SYLVESTRE 1 (1), BODÓ 1 (1) / ORBAN 1, Gerads, Sárpátki / Sándor-Székely, Császár, Vayrynen / Vincze G., Csiszer, Szigeti. Edző: Markus Juurikkala
DVTK: Vosvrda – Masella, Szalay / Szirányi, SZATHMÁRY (1) / Vokla, Vojtkó / Schkrabau – Hunt, Miskolczi, Kuleshov / Berdnikov, Bartos, PINEO / Blasko, DOYLE 1, LÖVEI (1) / Trozsák, Rétfalvi, Csiki. Edző: Láda Balázs
Kapura lövések: 32–31
Emberelőny-kihasználás: 3/1, ill. 3/1
Markus Juurikkala: – Főleg az első harminc percben játszottunk úgy, ahogyan szerettünk volna. A középső játékrész második tíz perce már több problémát hozott, de a kapusunk szép védéseket mutatott be. Ebben a periódusban túl sok korongot adtunk a DVTK-nak, a harmadik harmadra viszont ismét magunkra találtunk. Sokat beszéltünk arról, hogyan kell játszani előnyben, de ekkor is voltak hibáink.
Láda Balázs: – Az első harmadban megbüntette a hibáinkat a Gyergyó, könnyű gólokat adtunk. Utána voltak pillanataink, amikor visszajöhettünk volna a meccsbe, ez viszont nem történt meg. Gratulálok a Gyergyónak, frissebb és élesebb volt.

FTC-TELEKOM–DEAC 5–2 (2–0, 3–1, 0–1)
Tüskecsarnok, 471 néző. V: Máhr-Stumpf, Babics, Kis-Király, Szabó D.
FTC: Földes – Seregély M., Crespi / TYNI 1, Karmeniemi / Helgesen, Bán (1) / Mártonffy, Haranghy – TURBUCZ (1), BRADY (1), KERANEN 1 (1) / Tóth G. (1), KESTILA 1, Heino / RAZUMNYAK 2, Mattyasovszky (1), NÉMETH (1) / Banga, Bogáti, Kárpáti. Edző: Fodor Szabolcs
DEAC: Hetényi – Usztyinyenka, Stensson / Kloz, Dobmayer / Jakabfy S., BUKOR 1 / Jakabfy Cs. – MOZER (1), GALOHA 1 , Culigin (1) / Bucskin, Novotny, Shenfeld / Mihalik G. (1), Kreisz, Mihalik A. (1) / Nyisztor. Edző: Vaszjunyin Artyom
Kapura lövések: 36–23
Emberelőny-kihasználás: 2/0, ill. 2/0
Fodor Szabolcs: – A Brassó elleni Kontinentális Kupa-meccsen mutatott játékot át tudtuk menteni az Erste Ligába is, ahol nagyon fontosak nekünk a pontok, hiszen le vagyunk szakadva a tabellán. A fejlődés útján haladunk, és szép lassan csapattá kovácsolódunk.
Vaszjunyin Artyom: – Augusztus vége óta három sorral játszunk, és nagyon jól jönne már egy kis szünet. Látszik, hogy hullámzó a játékunk, tompábbak a játékosaink. Meccsről meccsre minden más, nincs olyan keretünk, hogy bárkit lecseréljünk vagy felpörgessük a sorokat. Ennyien vagyunk, ez van. Várjuk a sérültjeinket, dolgozunk rajta, hogy kicsit többen legyünk.

DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK–BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC 2–9 (0–3, 1–2, 1–4)
Dunaújváros, 183 néző. V: Timár, Soós, Kocsány, Gebei
DUNAÚJVÁROS: Tóth – Sysak (1), Kluuskeri / Faith (1), Jurkovics / Tóth G., Léhi / Raskin – Sági (1), RITTER 1, Watkins / Mikkel Jensen (1), Mazzag 1, Hári / Sári, Cseh, Mathias Jensen / Csémi, Kuminka, Nagy. Edző: Somogyi Balázs
BJAHC: FARKAS – SZABÓ B. 1 (2), Szabó D. (2) / Varga (1), Szivák / Dóczi 1, Boros / ROACH 1 (1), Santerno 1 – Molnár B. (1), Nagy 1, BLACKWATER 2 (1) / Somoza 1 (1), Keresztes (1), Zimányi / Schlekmann (1), Weidemann, Sofron (2) / Molnár, Ravasz, Tóth 1. Edző: Kangyal Balázs
Kapura lövések: 29–53
Emberelőny-kihasználás: 5/0, ill. 1/1
Somogyi Balázs: – A DEAC–meccshez képest teljesen más csapat ment ki a jégre. Gyakorlatilag az egész mérkőzés értékelhetetlen, elfogadhatatlan, ami történt. A munkamorált tekintve és mentálisan teljes káosz volt, semmi akaratot nem láttam nálunk.
Kangyal Balázs: – Büszke vagyok a srácokra, mert ugyan késve érkeztünk meg, de készen álltak a meccsre. Az első harmadban jó dolgokat csináltunk, a másodikban azonban négy nulla után káosz jellemezte a játékunkat. Az utolsó harmadban változtattak a fiúk, és az alapján jobb csapatként jöttünk le a jégről, mint ahogyan idejöttünk.