Erste Liga: nyolcgólos meccsen nyert a címvédő a székely rangadón

Sári RolandSári Roland
2024.02.22. 19:57
A Gyergyó nyerte a székely gárdák összecsapását (Fotó: Facebook/Gyergyói Hoki Klub)
A Gyergyói HK 5–3-ra legyőzte a Csíkszeredát a hazai bázisú nemzetközi jégkorongbajnokságban, az Erste Ligában, pénteken.

Az első harmadban sokáig kellett várni az első találatra, majd a vendég Csíkszereda talált be először és szerezte meg a vezetést. A folytatásban azonban gyorsan fordult a meccs. A címvédő Gyergyónak kevesebb mint két perc kellett, hogy kiegyenlítsen, majd nem sokkal később, még az első játékrészben előnybe is került. Ezt követően a hazai gárda hárommal is el tudott lépni és ugyan a vendégek a végén szépen zárkóztak, de a győzelemhez ez már nem volt elég. 5–3