Erste Liga: a Csíkszereda kiütötte a listavezető FTC-t

2024.01.11. 20:30
Kilencet ütött a Csíkszereda a Fradinak (Fotó: Erste Liga)
A férfi jégkorong Erste Liga csütörtöki játéknapján a Csíkszereda 9–3-ra legyőzte a Ferencvárost, míg a DEAC idegenben gólzáporos meccsen bizonyult jobbnak a Gyergyónál.

A Fradi sérülések és eltiltások miatt tartalékosan állt fel. A székelyföldi csapat már az első harmad végén 5–1-re vezetett – a 11. percben kapust is cserélt a magyar bajnok –, majd a folytatásban sem volt azonos szinten a két gárda. A hazaiaktól 16 mezőnyjátékos szerzett pontot.

A címvédő Gyergyói HK és a vendég DEAC összecsapásán is hat gól esett a nyitó húsz percben, 2–4-es leosztásban. Mihail Bucskin háromszor volt eredményes, Később egy-egy emberelőnyös és -hátrányos gól esett, majd a Debrecen a hajrában biztosította be sikerét a 13 találatot hozó meccsen.

Brassóban az UTE az 59. perc végéig vezetett, ám ekkor a Corona egyenlített. A hosszabbításban Silfver Christian döntötte el az összecsapást.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA
SC Csíkszereda (romániai)–FTC-Telekom 9–3 (5–1, 2–2, 2–0)
Csíkszereda, 1950 néző. V: Gergely (romániai), Kicsa, Osztrouh (urkánok), Bandi (romániai).
CSÍKSZEREDA: O’Connor – Salló, Ferencz-Csibi / Gecse (1), Rutkowski (1) / KUBÁT 2 (1), Láday 1 – Levin (2), Welsh 1, A. Brown 1 / Péter B. (2), Részegh T. (2), BECZE T. 1 (1) / Rokaly Sz., Reisz (1), Sofron (1) / Casaneanu (1), ROKALY N. 2, FODOR CS 1 (1). Edző: Václav Novák
FTC: Arany G. (Nagy Kristóf) – Bán, Roth (1) / Marva, Boros / Seregély Máté, Kärmeniemi / Haranghy – Turbucz (1), A. Brady (1), Kulmala / Nemec (1), KESTILÄ 1 (1), LaPorte 1 / Banga, Farkas S., Németh A. 1 / Tóth Gergő. Edző: Fodor Szabolcs
Kapura lövések: 37–32. Emberelőny-kihasználás: 4/2, ill. 3/1
Mark LeRose (másodedző):
– Minden várakozásunkat felülmúlta a találkozó. Az első harmadban emberelőnyben kétszer, -hátrányban egyszer találtunk be, elégedettek lehetünk. Figyelemmel kísértük az Újpest párhuzamos mérkőzését, hiszen kevés időnk van a két meccs között, pénteken játszunk a lilákkal.
Fodor Szabolcs: – Meglátszik Kevin Constantine keze nyoma. Tavaly dolgoztunk együtt, felismerem. Jó munkát végez Csíkszeredában, a játékosai pedig betartják, amit kér. Mi három sorral játszottunk, az öt egyes, aztán hét hármas hátrányban is küzdöttünk, ezúttal ennyire volt elég.

Corona Brasov (romániai)–Újpesti TE 3–4 (1–2, 0–0, 2–1, 0–1) – hosszabbításban
Brassó, 1250 néző. V: André (romániai), Peretiatko, Kacsura (ukránok), Borsos (romániai)
BRASSÓ: Dubeau – Piché (1), O. Williams / Boriszenko, Lowney / Holwell, Bors – Kóger D. 1, Schaber (1), VanWormer 1 / VALCHAR 1 (1), Cornet, Blackwater / Szabó K., Sills, Zagidullin / R. Vasile, Rokaly-Boldizsár. Edző: Dave MacQueen
UTE: Rajna – Tornyai, Kiss D. / SILFVER 1, Szabó D. (1) / NYQVIST (2), Pokornyi / Franyó, Nagy András – Tiala, EWANYK 2, Kovács Alex / Laakkonen, Metsävainio (1), Saarelainen / Benk, Just (1), Kiss P. 1 / Kovács S., Szabó Rácz, Laskawy. Edző: Markus Juurikkala
Kapura lövések: 57–25. Emberelőny-kihasználás: 2/1, ill. 3/2
Dave MacQueen:
– Az első hét-nyolc percben gyengén játszottunk, utána átvettük az irányítást. A rolbának a mi harmadunkba fel sem kellett volna mennie a harmadszünetekben… Az Újpestből kétszer is öt-hat másodpercig hatan voltak a jégen, mégis mi kerültünk emberhátrányba, és gólt is kaptunk belőle. Szerencsére nem borult el az agyunk, egyenlítettünk, de a ráadás mindig lutri, ezúttal nem nekünk kedvezett.
Markus Juurikkala: – Nagyszerű a két pont, de nem ütöttük meg azt a szintet, amit szerettünk volna. A Brassó uralta a játékot, mi pedig csak „túléltünk”, főleg a második harmadban. Rajna Miklós tartott minket meccsben.

Gyergyói HK (romániai)–Debreceni EAC 5–8 (2–4, 1–1, 2–3)
Gyergyószentmiklós, 1050 néző. V: Sikó Sz., Rédai, Simon R., Szabó L. (mind romániaiak).
GYERGYÓ: Rinne – Haaranen, Jalonen (1) / Dalhuisen, FEJES 1 (1) / Mesikämmen, Imre – Bodó (1), SÁRPÁTKI 1 (1), B. ORBÁN 1 (2) / Sándor-Székely, Császár, Szigeti 1 / Ádám, Silló (1), Vincze P. / Bíró, Csiszer 1, DiDiomete. Edző: Szilassy Zoltán
DEAC: Hetényi Z. – Kloz (1), Dobmayer / Mingazov (1), Usnyev / Bukor, Jakabfy S. / Krollis, Mazzag – Molnár D., NOVOTNY 2 (1), Szmirnov / JELISZEJENKA 2, Kozma F. (1), VASZILJEV 1 (2) / BUCSKIN 3, Rétfalvi, Koblar (1) / Mihalik A., Mihalik G., Hári N. Edző: Vaszjunyin Artyom
Kapura lövések: 41–37. Emberelőny-kihasználás: 2/1, ill. 5/2. Fegyelmi büntetések: végleges kiállítás (csapatbüntetés)