Jégkorong-vb: a szlovák szövetség kihagyja a válogatottból a KHL-ben játszókat

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
Vágólapra másolva!
2023.04.04. 13:37
null
Illusztráció: AFP
A Szlovák Jégkorongszövetség úgy döntött, hogy nem hív meg a májusi elit-világbajnokságon induló nemzeti csapatba olyan hokist, aki az orosz bázisú KHL-ben játszik.

 

Az insidethegames.biz portál beszámolója szerint az Oroszország ukrajnai háborúja miatt hozott szlovák döntés kilenc kerettagot érint. Heten orosz, ketten kazah, illetve kínai KHL-es csapatban játszanak.

A sportág nemzetközi szövetsége (IIHF) a múlt héten jelentette be, hogy a 2023–2024-es idény végéig meghosszabbítja az orosz és a fehérorosz válogatottak eltiltását az IIHF-tornákon való részvételtől.

A lett-finn közös szervezésű világbajnokság május 12-én kezdődik és 28-án ér véget. Szlovákia a B jelű csoportban, Rigában szerepel Kanada, Csehország, Svájc, Lettország, Norvégia, Kazahsztán és Szlovénia társaságában, az elitbe a tavalyi divízió I/A-es világbajnokságról felkerült magyar válogatott az A-csoportban, Tamperében Finnország, az Egyesült Államok, Svédország, Németország, Dánia, Franciaország és Ausztria legjobbjaival kerül szembe.

Legfrissebb hírek

Semlegesként visszatérhetnének az orosz tornászok

Torna
2 órája

Szenegáli ünnep Nottinghamben, megvan a Tuchel-éra első angol veresége

Minden más foci
2025.06.10. 22:55

Felkészülés: Dánia átgázolt a litvánokon, Svédország hétgólos meccsen győzte le Algériát

Minden más foci
2025.06.10. 21:19

Sebők Balázs reméli, hogy Finnországban új kezdetet vesz a pályafutása

Jégkorong
2025.06.07. 10:29

A nyaraló, ahol nem pihent a szakmai stáb – interjú Kiss Dáviddal

Jégkorong
2025.05.30. 09:27

Milánó 2026: érvényben marad az orosz hokiválogatott kizárása

Egyéb egyéni
2025.05.27. 15:05

Csúnya vége lett a dán csodának, Svájc ismét vb-döntős

Jégkorong
2025.05.24. 21:20

Az Egyesült Államok az első döntős a hoki-vb-n

Jégkorong
2025.05.24. 16:48
Ezek is érdekelhetik