Jégkorong: a Fehérvár elődöntős a Visegrádi Kupában

2017.10.10. 21:06
A Fehérvár bejutott az elődöntőbe a jégkorong Visegrádi Kupában, a  MAC viszont kiesett a sorozatból.

A Fehérvár 5–4-es vereséget szenvedett Érsekújváron a Nové Zámkytól az első találkozón, ezért legalább kettővel kellett nyernie a visszavágón a továbbjutáshoz. A gól nélküli első harmad után a magyar együttes 2–0-ra hozta a második játékrészt. A harmadik húsz percben a fehérváriak még két gólt ütöttek, így 4–0-s győzelemmel és 8–5-ös összesítéssel bejutottak a legjobb négy közé.

A Nitra 3–2-re megnyerte az első mérkőzést a MAC ellen, így utóbbinak is győznie kellett a visszavágón. A MAC 3–1-es hátrányba került a harmadik harmadban, de a végén öt és fél perc alatt megfordította a meccset. A 4–3 azt jelentette, hogy hosszabbítás dönti el a párharcot. Azonban hiába a nagy feltámadás, mindössze 50 másodperc telt el a ráadásból, amikor a Nitra betalált, így a szlovák együttes jutott be az elődöntőbe.