Mol Liga: a Fehérvár egy nap alatt kétszer győzött Újpesten

2016.01.08. 21:15
A Fehérvár szétlövés után legyőzte az Újpestet a jégkorong Mol Liga október 13-án félbeszakadt és pénteken befejezett mérkőzésén.

A Megyeri úti jégcsarnokban október közepén rendezett találkozó azért szakadt félbe a 65. percben 2–2-es állásnál, mert egy eleső hazai játékos felvágódó korcsolyája megvágta a székesfehérváriak kanadai légiósa, Devon Krogh nyakát. A játékost másnap megoperálták, azóta már vissza is tért a jégre.egy eleső hazai játékos felvágódó korcsolyája megvágta a székesfehérváriak kanadai légiósa, Devon Krogh nyakát. A játékost másnap megoperálták, azóta már vissza is tért a jégre.

A mérkőzés befejezésével kapcsolatban az a döntés született, hogy az utolsó perceket akkor kell lejátszani, amikor a Fehérvár együttese ismét Újpestre látogat. A pénteki pótlás alkalmával Brance Orban szerezte a vendégek győztes büntetőjét.

A két csapat ezután lejátszotta a péntek estére kiírt mérkőzését is, amelyet a Fehérvár a két gólt és egy asszisztot jegyző Mitchell Holmberg vezérletével 4–2-re megnyert.

A listavezető DVTK saját közönsége előtt kikapott a Debrecentől, míg a MAC a Dunaújváros vendégeként sorozatban a 11. idegenbeli győzelmét aratta. A második harmadban 181 másodperc alatt három gólt szerző Ferencváros 4–3-ra győzött Brassóban.

JÉGKORONG MOL LIGA
ÚJPEST
FEHÉRVÁR AV19 2–4 (0–0, 1–2, 1–2)
Megyeri út, 412
néző. V: Kincses, Varjú, Muzsik, Soós
ÚJPEST: Sila – Kiss D., Lindgren, Elomo, Mihalík (1), E. Pance – Huba, Hegyi Á. (1), Csányi 1, Virág T., Kiss Á. – Dósa (1), Garbacz, Hodos, Nemes, Gágyor 1 – Feil, Dömötör, Turbucz, Pichler. Edző: Szilassy Zoltán
FEHÉRVÁR: Kalnins – Krogh (2), Reiter A. (1), Holmberg 2 (1), Grieve 1, B. Orban (2) – Szaller, Vokla, Becze, Shupe 1 (1), Reisz – Arany M., Szabó D., Pillók, Tóth G., Kocsis – Korbuly, Hegyi Á. Z., Szabó P. K., Reiter R., Hamvai. Edző: Tyler Dietrich
Kiállítások: 13 perc+végleges fegyelmi (Huba), ill. 9 perc+végleges fegyelmi (B. Orban)
Szilassy Zoltán: – Mi rengeteg helyzetet hagytunk ki az első két harmadban, az ellenfél pedig sokkal jobban sáfárkodott a kipattanó korongokkal – ezek együttesen meg is bosszulták magukat.
Tyler Dietrich: – Érdekes meccs volt. Az első harmadban kissé beszorultunk, akkor jobb volt az ellenfél. Kértem a srácokat, játsszunk keményebben és intenzívebben, és ez megtette a hatását, mert bár mi kaptuk az első gólt, onnantól kezdve átvettük a mérkőzés irányítását.

Az október 13-án a hosszabbítás 5. percében félbeszakadt és pénteken befejezett meccs végeredménye: Újpest–Fehérvár AV19 2–3 (1–1, 1–0, 0–1, 0–0, 0–1) – szétlövéssel . G: Huba, E. Pance, ill. Bodo, Krogh. Győztes találat: B. Orban

DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK–MAC BUDAPEST 1–4 (0–2, 1–2, 0–0)
Dunaújváros, 400
néző. V: Haszonits, Soós, Abonyi, Soltész

DAB: Duschek – Durak, Smith, GARRETT 1, VAZAN (1), Peterdi – Lencsés, Rasulov, Borbás, Busbacher, Revák – Ruby, Dörök, Szepessy B., Szepessy M., Léránt – Mátyásy, Pál Z., Németh P., Odnoga, Magosi E. Edző: Gilbert Lee
MAC: ARANY Quinn (1), TOKAJI (2), Klempa (1), MCDONALD 2, Hayes Nagy P., Pozsgai, Nagy K. (1), Saarenpaa 1, Terbócs Stipsicz, Mestyán, Schmál (1), NÉMETH A. 1, Szappanos (1) Bödök, Jászai, Tóth R., Egyed, Németh Á. Edző: Majoross Gergely
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Gilbert Lee:
– Az első negyven percben a játékunk erősen kifogásolható volt, ám a záró harmadban már hoztuk azt, ami végig elvárható lett volna. Tudtuk, hogy nagy különbség van a két csapat között, ennek ellenére ha a tudásunkhoz képest jól játszunk, lehetett volna esélyünk meglepni ellenfelünket. Ez ma elmaradt.
Majoross Gergely: – Az első pillanattól kezdve uraltuk a mérkőzést, győzelmünk egy percig sem forgott veszélyben. Figyeltünk, hogy az utolsó mérkőzéseken elkövetett húsz-harminc perces kisiklásunk ne következzen be. ezen túlléptünk, és annak is nagyon örülök, hogy tíz ligaújoncot tudtunk avatni, akik végig helytálltak.

DVTK-JEGESMEDVÉK–DEBRECENI HK 1–2 (0–2, 1–0, 0–0)
Miskolc, 1500
néző. V: Gangel, Halassy, Pálkövi, Kis-Király
DVTK: Kiss B. – Gőz, Dudas, Cseter, Miskolczi, Somogyi – Leppanen, Sagert, DANSEREAU 1, Hajós (1), Galanisz (1) – Vojtkó, Pavuk, Popovics, Ritó, Fekti – Adorján (kapus). Edző: Jason Morgan
DEBRECEN: VAY – Kovács B., Hetényi (1), Vaszjunyin, Berta, Dancsfalvi – Popkov, Kunaev, Kozlovszkij, HÁRI 1, Könczei – Wéber (1), Csíki, Izsák, GODÓ 1, Vincze – Serman, György, Tanka. Edző: Jevgenyij Muhin
Kiállítások: 10 perc + 10 perc fegyelmi (Popovics), ill. 18 perc
Jason Morgan:
– Az összecsapás jelentős részét a debreceniek harmadában töltöttük, ellenfelünk azonban jól védekezett, és remek kapusteljesítménnyel rukkolt ki. Mi sajnos nem úgy összpontosítottunk, ahogy az elvárható lett volna tőlünk.
Jevgenyij Muhin: – A mérkőzés elején két gólt szereztünk, ezt követően pedig szívósan védekeztünk. A három pontot igazi csapatmunkánknak köszönhetjük.

ASC CORONA BRASOV (romániai)FERENCVÁROS 3–4 (0–0, 2–3, 1–1)
Brassó, 650
néző. V: Csomortáni, Gergely L., Máthé, Péter V. (mind romániai)
BRASOV: Tőke – Piszarenko, Nagy Cs., Márton, Petres, Zsók (1) – Sprencz, Bíró O., Molnár Zsolt 1, Mihály Á., Virág Csanád – János I., Imecs, Bíró M. 1 (1), Tranca (1), Bíró G. (1) – Balla, Balázs Zs., Mátyás, Dumitru 1, Péter Zs. Edző: Keresztes Ottó
FTC: Ágoston – Erdélyi (1), Hietamäki (1), Tendler 1 (1), Manninen, Luomala 1 – Suoraniemi (2), Valecko, Kiss G., Dubek 1, Fliszár – Zalavári, Pál Zs., Kovács V. L., Schellin 1, Papp Cs. (1) – Farkas L. S. (1). Edző: Greg Lindqvist
Kiállítások: 8, ill. 14 perc

1. DVTK Jegesmedvék 38 26 5 2 5 180–105 +75 90
2. MAC Budapest 38 26 4 3 5 189–95 +94 89
3. Fehérvár AV19 37 19 4 2 12 134–110 +24 67
4. Debreceni HK 39 15 3 5 16 118–125 –7 56
5. UTE 39 12 7 5 15 113–114 –1 55
6. Ferencvárosi TC 38 14 2 4 18 132–143 –11 50