Jégkorong MK: négyes döntőben a DAB és a Debrecen

MTI MTIMTI MTI
2015.03.13. 22:32
A Debrecen és az általa legyőzött Dab.Docler is bejutott a jégkorong Magyar Kupa négyes döntőjébe, miután az Újpest rendes játékidőben, azaz három pontot érően nyert az FTC ellen.

A ferencvárosiaknak akkor maradt volna esélyük a továbbjutásra, ha hatvan perc alatt nyernek, ám hiába vezettek az 51. percben 3–1-re. A lila-fehérek gyorsan egyenlítettek, majd a kapusát lehozó riválisnak hat másodperccel a vége előtt újabb gólt ütöttek.

MAC–Debreceni HK 4–9 (1–2, 1–2, 2–5)
Újpesti TE–Debreceni HK 2–7 (1–0, 1–5, 0–2)
Dab.Docler–FTC-Bp. ESMTK4–2 (0–2, 2–0, 2–0)
MAC–FTC-Bp. ESMTK 2–7 (0–5, 1–1, 1–1)
Újpesti TE–Dab.Docler2–7 (1–2, 0–3, 1–2)
FTC-Bp. ESMTK–Újpesti TE 3–4 (0–1, 3–0, 0–3)
Debreceni HK–Dab.Docler 7–2 (1–0, 4–2, 2–0)
Az állás: 1. (és már továbbjutott) Debrecen 9 pont/3 mérkőzés, 2. (és már továbbjutott) Dab.Docler 6/3 (13–11), 3. Újpest 6/4 (15–18), 4. FTC 3/3, 5. MAC Budapest 0/3
MAC Budapest–Dab.Docler március 17. (kedd), 18.40 (Tüskecsarnok)
Debreceni HK–FTC-Bp. ESMTK
március 20., péntek (Debrecen)
Az EBEL-ben negyeddöntős Fehérvár AV 19, valamint a Mol Ligában döntős Miskolci Jegesmedvék már biztosította a helyét a fehérvári négyes fináléban. A Final Fournak március 27-én és 28-án Székesfehérvár ad otthont.