A horvátok legyőzése után az A-csoport kapujában a válogatott

2008.04.18. 12:00
A magyar jégkorong-válogatott esélyeshez méltóan megnyerte a horvátok elleni mérkőzést, a csapat játékán azonban érezni lehetett, hogy már az ukránok elleni mindent eldöntő, szombati találkozóra készül. A mieink legjobbja a kapuban nagyszerűen teljesítő Hetényi Zoltán és a végén duplázó csatár Palkovics Krisztián volt.
A mérkőzés végén joggal gratulálhattak egymásnak a srácok
Fotó: NS Archív

A meccs meglehetősen álmosan kezdődött, és az első harmadban a torna egyik felfedezettjének kikiáltott horvát kapust, Vanja Belicet nem sikerült komoly védésre kényszeríteni. Bezzeg a magyar kapuban álló Hetényi Zoltánt megtornáztatták déli szomszédaink, a válogatottban másodszor kezdő fiatal kapus szép bravúrokat bemutatva őrizte kapuját a góltól.

A második harmadot a horvátok előnyben kezdhették, és bizony derekasan neki is ugrottak összehozni egy gólt. A magyar kapuban álló Hetényi Zoltán azonban remek védések sorozatát mutatta be az első két percben, így a kiegészült magyar válogatott meg tudott nyugodni és átvette az irányítást

A 30. perc környékén aztán fáradni kezdett az addig rendkívül fegyelmezetten és taktikusan játszó horvát csapat, kivéve persze Belic kapust, aki Vas Márton több löketét is bravúrosan védte. A fáradtság jele volt az is, hogy egyre inkább elszabadultak az indulat, több volt az apró szabálytalanság horvát részről.

A 35. percben aztán már nem tudott túljárni Peterdi Imrén, aki közelről nagy gólt lőve megszerezte a vezetést. A horvátok tehát megint azt a teljesítményt hozták, amit a vébén eddig, az első két harmadban jól tartották magukat, utána viszont elfogyott az erejük.

A záró harmadban aztán már egyértelműen kidomborodott a két csapat közötti különbség, a mieink egyre több és több alkalommal okoztak zavart az ellenfél kapuja előtt. A horvátok erejéből inkább csak rombolásra futotta.

Palkovics Krisztián aztán két villanásával eldöntötte a mérkőzést, és alig három perc alatt duplázva kialakította a 3-0-ás végeredményt.

Az újabb győzelemmel immár biztos, hogy a feljutás szombaton magyar idő szerint délután egy órakor kezdődő Magyarország-Ukrajna találkozón dől el!

JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG

DIVÍZIÓ I, B-CSOPORT
MAGYARORSZÁG–HORVÁTORSZÁG 3–0 (0–0, 1–0, 2–0)

Helyszín: Szapporo
Nézőszám: 300
Játékvezető: Baluska (szlovák)
Vonalbírók: Akasaka (japán), Bernard (amerikai)

Pat Cortina Pavel Kavcic

Góllövő(k): Peterdi (36:01 - Ladányi, Sille), Palkovics (47:01 - Ocskay, 49:45. - Ocskay, Sille, ee.)
Kiállítások: 16 perc (8x2, 0x5, 0x10) ill.14 perc (7x2, 0x5, 0x10)

NSO HOKILEXIKON

Szívesen böngészne jégkorong-eredményeket amíg nem kezdődik a szombat délutáni, Ukrajna elleni mérkőzés? Kattintson az NSO jégkorong-lexikonára, ahol megtalálja a divízió-I-es világbajnokságok összes eredményét, és megannyi érdekességet!