Nyert a bajnok Ducks; a Devils pedig a Penguins csapatát verte

2007.10.18. 08:54
Az újonc Petteri Wirtanen góljának is köszönhetően a Nashville ellen aratott 3-1-es győzelmet az Anaheim az észak-amerikai profi jégkorong-bajnokság (NHL) 13. játéknapján. A finn center 1-1-es állásnál szerezte a bajnok második gólját, a vége 3-1 lett.
Jay Pandolfo (jobbra) is ünnepli John Madden gólját
Reuters
Reuters

Mindössze két nappal azután, hogy Kent Huskins megszerezte élete első NHL-es gólját, két másik Anaheim-játékos is hasonló élményt élhetett át a liga legutóbbi játéknapján. A magyar idő szerint csütörtök hajnalban lejátszott mérkőzésen - többek közt - Petteri Wirtanen és Drew Miller góljainak köszönhetően az Anaheim 3-1-re megverte a Nashville csapatát.

"Nagyon jó látni, hogy a fiatal játékosok megszerzik első góljaikat" - értékelt a találkozó után a győztes hadvezér, Randy Carlyle.

A mérkőzésen egyébként az nyitóharmad végéig kellett várni, hogy megszülessen az első gól. Ekkor Corey Perry találatával szerezte meg a vezetést a Ducks.

A gólnélküli második játékrészt követően a harmadik harmadban Ryan Suter révén egyenlített a Predators, ám a folytatásban a már említett két fiatalember találatával végül kétgólos győzelmet aratott az előző szezon bajnoka.

Izgalmas és látványos mérkőzésen nyert a New Jersey a Pittsburgh otthonában.

Az első két harmadban igazságosan megosztoztak a gólokon a csapatok. A záróperiódusra 4-4-es állással korcsolyáztak ki a játékosok.

Végül bő kilenc perccel a rendes játékidő letelte előtt Arron Asham találata döntött az "ördögök" javára.

A találkozó hőse - az amerikaifociban is jól csengő nevű - John Madden volt. A center góllal és gólpasszal segítette csapatát az egygólos győzelemhez.