Egyenlített a Nashville és a Dallas, növelte előnyét a Ducks

2007.04.14. 10:44
Három mérkőzést játszottak az észak-amerikai profi jégkorong-bajnokság rájátszásának tegnapi játéknapján, mindent a nyugati főcsoportban. A Nashville és a Dallas győzelmével egalizálta aktuális ellenfelével a párharcot, míg a Ducks összesítésben már 2-0-ra vezet a Minnesota ellen.
Francois Beauchemint (Anaheim, középen) ünneplik társai (Teemu Selanne és Ryan Getzlaf) a második gólja után

Csak a Dallas Stars tudott nyerni idegenben, így 1-1-re módosította Vancouver Canucks csapata elleni párharc összesített eredményét.

Az első periódus első percében Jeff Halpern szerezte meg a vezetést a vendégeknek, majd szinte hajszálpontosan egy harmaddal később Joel Lundqvist növelte a Dallas előnyét.

Marty Turco, a Stars kapusa harmincöt védést mutatott be, aminek köszönhetően a vendéglátók nem is tudták bevenni a kapuját, így az összecsapás állása már 1-1.

A Nashville Predators magabiztos győzelemmel egalizálta az eredméynt, és végül három góllal múlta felül a San José Sharks csapatát.

Bár Craig Rivet találatával még a vendégcsapat szerzett vezetést, ezt Alekszandr Radulov gyorsan kiegyenlítette, majd Peter Forsberg fordított – mindezt még az első játékrészben.

A második periódusban J.P. Dumonté volt a főszerep, hiszen tíz perc elteltével két és fél perc leforgása alatt duplázott, így megnyugtatóvá tette a hazaiak előnyét.

A záró harmadban Ryane Clowe még szépített, de a mérkőzés utolsó perceiben Forsberg az üres hálóba kotorta a korongot, így megszerezte a csapat ötödik, és saját maga második találatát.

A párharc állása itt is 1-1-re módosult.

A játéknap utolsó mérkőzésén Francois Beauchemin (Anaheim), kezdte meg a gólgyártást az első periódusban, a másodikban pedig Marian Gaborik (Minnesota) egyenlítő találata után ismét bevette Niclas Backström kapuját.

Ryan Getzlaf (Anaheim) még a játékrész vége előtt újra mattolta a vendégkapust, a válasz erre pedig már csak az utolsó harmadban érkezett Mikko Koivu (Minnesota) révén.

A párharc állása 2-0 az Anaheim ducks javára.

ÉSZAK-AMERIKAI PROFI JÉGKORONG-BAJNOKSÁG (NHL)