Steve Sullivan, mesterhármas 5:56 perc alatt

2006.12.15. 11:00
Az NHL, az észak-amerikai jégkorongbajnokság alapszakaszában igen csúnya, hatgólos vereségbe szaladt bel az Ottawa Senators a Nashville Predators vendégeként. A győztes csapatban az NHL-pályafutása hatodik mesterhármast jegyző, mérkőzés legjobbjának választott Steve Sullivan dicsérhető elsősorban – a második harmadban 5:56 perc alatt szerezte találatait, amely a klub történetének leggyorsabb triplázásaként könyvelhetünk el -, de említsük meg a duplázó Hartnell, illetve a shutouttal záró hazai kapus, Mason nevét is.
Chris Mason (Nashville Predators) egy korrekt shutouttal járult hozzá az Ottawa kiütéséhez
Reuters
Reuters

Kollégájának a túloldalon már közel sem ment ilyen jól, az Ottawa ketrecének őrzésével megbízott Emery az első harmadban kilenc, a másodikban öt lövésből kapott játékrészenként három-három gólt, mehetett is cserére.

A Senators öt mérkőzéséből a negyediket veszítette el, a jelek szerint igencsak megérzik a csípősérülés miatt már az ötödik mérkőzését kihagyó kapitány, Daniel Alfredsson, illetve a szintén kisebb sérüléssel bajlódó Wade Redden hiányát.

A Montreal 2-2-s állást követően Koivu harmadik harmadban lőtt duplájával verte a Tampa Bayt.

A 44. percig 1-0-ra vezetett a Minnesota Edmontonban, aztán a hazaiak egyenlítettek, majd az 56. percben 14(!) másodperc alatt szerzett két góljukkal el is döntötték a mérkőzést.

A Phoenix és a Columbus a rendes játékidőben, illetve a túlórában sem bírt egymással, a szétlövést végül a hazaiak Comrie büntetőjével 1-0-ra nyerték.

A 43. percig döntetlenre álltak az Ördögök Bostonban, amikor a házigazdák két találattal eldöntötték a mérkőzést.

Cristobal Huet (Montreal Canadiens, balra) védi Vincent Lecavalier (Tampa Bay Lightning, jobbra) lövését
Reuters

Ugyancsak döntetlen után a 41. perc hozott döntést a Buffalo-Florida találkozón.

Dallasban verte le a házigazda Csillagokat a jégről a találkozót három góllal nyerő Rangers, amelyben Rachunek és Cullen is duplázott. A vendégek 4-2-nél már az üres kapuba találtak, a vége előtt több mint egy perccel.

Ez volt az NHL történetének harmadik olyan összecsapása, amelyen egy ikerpár mindkét tagja játszott.

A vesztes oldalon Joel Lundqvist, a győztesben fivére, Henrik Lundqvist lépett pályára - utóbbi nem mellékesen karrierje legjobbjaként 43 védést mutatott be -, ami azért lehet érdekes, mert az NHL történetében ez volt a harmadik olyan mérkőzés, amelyen egy ikerpár mindkét tagja játszott.

A hazai pályán játszó San José 0-4 után későn ébredt a Los Angeles Kings ellen, vereség lett a vége.

NHL-ALAPSZAKASZ:

• Buffalo Sabres-Florida Panthers 2-1 (0-0, 1-1, 1-0)
  • Boston Bruins-New Jersey Devils 5-3 (2-2, 1-1, 2-0)
  • Montreal Canadiens-Tampa Bay Lightning 4-2 (1-1, 0-1, 3-0)
  • Nashville Predators-Ottawa Senators 6-0 (3-0, 3-0, 0-0)
  • Dallas Stars-New York Rangers 2-5 (1-1, 0-1, 1-3)
  • Chicago Blackhawks-Detroit Red Wings 2-3 (0-1, 1-1, 1-1)
  • Edmonton Oilers-Minnesota Wild 3-1 (0-1, 0-0, 3-0)
  • Phoenix Coyotes-Columbus Blue Jackets 5-4 – szétlövéssel (1-1, 3-3, 0-0, 0-0, 1-0)
  • Vancouver Canucks-Calgary Flames 3-1 (0-0, 2-1, 1-0)
  • San Jose Sharks-Los Angeles Kings 2-4 (0-2, 0-1, 2-1)