Ligue 1: ötöt rúgott a Toulouse, botlott a Lyon és a Rennes

M. B.M. B.
2023.01.11. 21:21
Johan Gastien volt a Clermont hőse (Fotó: Getty Images)
Gól nélküli döntetlent játszott az Olympique Lyon a Nantes vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 18. fordulójában. A többi kora esti meccsen a Toulouse kiütötte az Auxerre-t, a Reims egy góllal nyert Korzikán, a Clermont otthon gyűrte le a Rennes-t, míg a Brest és a Lille találkozóján nem született gól.

Semmi sem jött össze a Lyonnak Nantes-ban. Thiago Mendes már a 4. percben telibe találta a hazai lécet szabadrúgásból, majd Alexandre Lacazette szerzett egy szabálytalanság miatt érvénytelenített gólt. Hazai oldalról Sissoko volt veszélyes, de nem tudott túljárni Lopes eszén. A második félidő legforróbb helyzete egy tizenegyesgyanús eset volt, de a játékvezető videobírózás után sem ítélt büntetőt – pontosztozkodással zárult a találkozó.

A Lille bresti vendégjátékán sem láthattunk gólt: a hazai együttes beparkolta azt a bizonyos buszt, így hiába próbálkoztak 11 kapura lövéssel a „terrierek” – be kellett érjék egy ponttal.

Bármit is tervezett a kieső helyen álló Auxerre, az kártyavárként omlott össze, miután a negyedik percben egy könnyelműen elszórt labdát – Chaibi révén – góllal büntetett a vendég Toulouse. A kapott gól megrogyasztotta a hazaiakat: először Rouault köszönt be, majd Van den Boomen értékesített egy VAR-ral megítélt büntetőt. A meccs hajrájában Abuklal, majd a ráadásban Dallinga is betalált – kiütéssel nyertek a „lilák”.

Hiába volt többet a labda a Rennes-nél, a vezetést a hazai környezetben játszó Clermont szerezte meg – Grejohn Kyei használta ki a breton védők bakiját. A második felvonás derekán Kalimuendo révén egyenlített a Rennes, majd percekkel később a gólpasszt adó Borigeaud második sárga lappal a kiállítás sorsára jutott. A hajrában Omari – némi videobírózás után – azonnali piros lapot kapott, a kilenc emberre fogyatkozó piros-feketék pedig nem tudták kihúzni a mérkőzés végéig; a veterán Johan Gastien a ráadás negyedik percében szerezte meg a hazaiak győztes gólját.

Már a harmadik percben hátrányba került a hazai pálya előnyét élvező Ajaccio – egy zimbabwei légiós, Marshall Munetsi juttatta előnyhöz a Reimst. Mint kiderült, ez volt a meccs utolsó találata is, a Reims három ponttal távozott Korzikáról.

FRANCIA LIGUE 1
18. FORDULÓ
Ajaccio–Reims 0–1
(Munetsi 3.)
Auxerre–Toulouse 0–5 (Chaibi 4., Rouault 33., Van den Boomen 41. – 11-esből, Abuklal 75., Dallinga 88.)
Brest–Lille 0–0
Clermont–Rennes 2–1
(Kyei 31., Gastien 90+4., ill. Kalimuendo 74.)
Nantes–Lyon 0–0

KÉSŐBB
Lorient–Monaco 2–2 (Ouattara 75., Moffi 77., ill. Embolo 61., Ben Yedder 90+2)
Nice–Montpellier 6–1 (Pépé 15., 56., Barkley 82., 85., Thuram 35., Delort 75., ill. Savanier 80.)
PSG–Angers 2–0 (Ekitiké 3., Messi 72.)
Strasbourg–Lens 2–2 (Prcic 13., Gameiro 16., ill. Claude-Maurice 11., Openda 33.)
Troyes–Olympique Marseille 0–2 (Mbemba 10., Veretout 46.)

1. Paris SG 17 14 2 1 46–13 +33 44
2. Lens 17 12 4 1 29–11 +18 40
3. Marseille 17 11 3 3 34–15 +19 36
4. Rennes 18 10 4 4 35–20 +15 34
5. Monaco 17 10 3 4 33–23 +10 33
6. Lille 18 9 4 5 30–24 +6 31
7. Lorient 17 9 4 4 28–24 +4 31