Ilyen is régen volt: egygólosnál nagyobb különbséggel nyert hazai bajnokit a Lyon

K. Zs.K. Zs.
2024.10.06. 17:23
Lyoni gólöröm (Fotó: AFP)
Egymás után a második mérkőzését is megnyerte a Lyon a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Ligue 1): az OL hazai pályán 2–0-ra verte a Nantes-ot a 7. forduló vasárnapi játéknapján. Otthoni környezetben győzött a Brest és a Reims is, míg a Lens sorozatban ötödször játszott döntetlent – ezúttal Strasbourg-ban.

LYON–NANTES 2–0

Szaid Benrahma középre lőtt labdájából Nicolás Tagliafico belsővel, elegánsan szerezte meg a vezetést (VIDEÓ ITT!), a második félidő elején Nicolas Pallois öngóljával vált biztossá az OL teljesen megérdemelt győzelme. Pallois-nak ez már az ötödik öngólja karrierje során a Ligue 1-ban.

Elsőre hihetetlennek tűnik, de a Lyon – amely az Európa-ligát is beleszámítva négyes sikersorozatban van – 2024-ben először nyert egynél több góllal bajnokit hazai pályán (a Toulouse elleni tavaly december 3–0 óta hét egygólos győzelem került a zsákba egy döntetlen és négy vereség mellett).

BREST–LE HAVRE 2–0

A BL-ben hibátlan, a bajnokságban meg-megbotlik a Brest, de vasárnap behajtotta a három pontot, köszönhetően Ludovic Ajorque közelről bebalettozott korai góljának (VIDEÓ ITT!), valamint a Rennes-ből kölcsönzött csereember, Ibrahim Szalah 92. percbeli hatalmas, rövid sarkos bombájának (VIDEÓ ITT!). Loic Nego a 88. percbeli lecseréléséig volt a pályán a vendégcsapatban, amely sorozatban a negyedik bajnokiját vesztette el.

REIMS–MONTPELLIER 4–2

A Reims tartja jó formáját, a Montpellier nagy hajrája ellenére érvényesítette a papírformát, és immár hat forduló óta őrzi veretlenségét. A jó széria nem kis részben Nakamura Keito érdeme: a vasárnap egy-egy remek góllal (VIDEÓ ITT) és gólpasszal jelentkező japán légiós egymás után a negyedik bajnokin talált a kapuba.

STRASBOURG–LENS 2–2

Kétszer is vezetett a Lens, mégsem tudott elszakadni a döntetlenektől – Will Still csapata sorozatban ötödször ikszelt. A gyenge rajt után a Strasbourg kezdi elkapni a fonalat, megérdemelte a pontot, és már négy forduló óta veretlen.

FRANCIA LIGUE 1
7. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Lyon–Nantes 2–0 (Tagliafico 22., Pallois 54. – öngól)
Brest–Le Havre 2–0 (Ajorque 12., I. Szalah 90+2.)
Kiállítva: Haidara (73.), ill. Youté (48.)
Reims–Montpellier 4–2 (Munetsi 6., Nakamura 24., O. Diakité 57., Teuma 90+3. – 11-esből, ill. Nordin 37., 90+1.)
Strasbourg–Lens 2–2 (A. Sylla 18., H. Diarra 60. – 11-esből, ill. Nzola 5., A. Diouf 45.)