Ligue 1: Donnarumma óriási hibáját öt góllal ellensúlyozta a PSG

K. Zs.K. Zs.
2023.11.24. 23:05
Párizsi gólöröm Kylian Mbappéval (Fotó: AFP)
A Paris Saint-Germain sorozatban a hatodik mérkőzését is megnyerte a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Ligue 1): a párizsiak hazai pályán 5–2-re verték a Monacót a péntek késő esti rangadón.

Goncalo Ramos közelről, a Philipp Köhn kapusról kipattanó labdát beemelve szerezte meg a vezetést a párizsiaknak (1–0, VIDEÓ ITT!), négy perccel később odaát Gianluigi Donnarumma rivális kollégájánál is nagyobbat hibázott – flegmán készült előrerúgni a labdát, eladta, és Minamino Takumi berúgta (1–1, VIDEÓ ITT!).

A PSG a szünet előtt újra előnybe került: Ousmane Dembélé harcolt ki tizenegyest, Kylian Mbappé nagy erővel be is rúgta – a párizsi klasszis nem ünnepelt látványosan, elvégre egykori csapatának talált be (2–1, VIDEÓ ITT!).

A második félidőre is maradtak gólok bőségesen: a 70. percben Dembélé parádés labdaátvételt követően óriási lövést küldött a hálóba nagyon éles szögből – ez volt az első gólja a PSG-ben a nyári érkezése óta (3–1, VIDEÓ ITT!), – aztán hogy ne hiányozzon a távoli találat sem, Vitinha a 16-os előteréből kanyarított a kapu bal oldalába (4–1, VIDEÓ ITT!).

Folarin Balogun a leshatárról kiugorva szépített (4–2, VIDEÓ ITT!), de a végeredményt nem ő, hanem Randal Kolo Muani állította be a 96. percben: a csereként beálló PSG-csatár közelről lőtte be az ötödik hazai gólt (5–2, VIDEÓ ITT!).