Ligue 1: kétgólos előny után kapott ki a tavalyi ezüstérmes Lens

B. A.B. A.
2023.08.13. 15:04
A Brest nyert a tavalyi ezüstérmes Lens ellen (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 2023–2024-es idényének 1. fordulójában a tavalyi ezüstérmes Lens két góllal is vezetett a Brest vendégeként, mégis kikapott 3–2-re.

Jól kezdte a mérkőzést a vendégcsapat, Angelo Fulgini szögletét Florian Sotoca fejelte a gólvonalon túlra a 11. percben (VIDEÓ ITT!). Bő tíz perccel később megduplázta előnyét a Lens: Deiver Machado közelről talált be a kapuba (VIDEÓ ITT!).

Az első félidő hosszabbításában visszajött a meccsbe a Brest, miután Jonathan Gradit szabálytalansága miatt büntetőhöz jutott a hazai csapat. A tizenegyest Romain Del Castillo értékesítette (1–2).

A második játékrészben egy hazai szöglet után Kenny Lala elé pattant a labda, aki átvétel nélkül a kapu bal alsó sarkába lőtte a labdát (VIDEÓ ITT!).

A hajrában jött a hideg zuhany a vendégek számára. Előbb a csereként beálló Adrien Thomasson szabálytalanságát azonnali piros lappal „díjazta” a játékvezető, majd öt perccel később újabb tizenegyeshez jutott a Brest. Másodszor is Romain Del Castillo állt oda a tizenegyeshez, Brice Samba hiába vetődött a jó irányba, a 27 éves francia csatár a második büntetőjét is magabiztosan értékesítette (VIDEÓ ITT!).

A Lens hiába próbált meg mindent tíz emberrel is az egyenlítésért, a Brest győzelemmel kezdte a bajnokságot.