Vb 2022: nem játsszák le a brazil–argentin selejtezőt

I. SZ., MTII. SZ., MTI
Vágólapra másolva!
2022.08.16. 20:50
null
Nem lesz brazil–argentin selejtező (Fotó: AFP)
Mégsem kell lejátszani a brazil és az argentin labdarúgó-válogatott egymás elleni világbajnoki selejtezőjét, amely tavaly szeptember 5-én, pár perccel a kezdés után félbeszakadt.

 

A törlés hírét mindkét ország szövetsége bejelentette, hozzátéve, megállapodtak a nemzetközi szövetséggel (FIFA), hogy 150-150 ezer svájci frankos bírságot fizetnek, és az összeg felének átutalását két évre felfüggesztették.

A Sao Pauló-i találkozón alig telt el pár perc, amikor a Brazil Egészségügyi Szabályozó Ügynökség illetékesei a pályára vonultak, mivel az argentinok keretében négy, a kezdőcsapatában pedig három olyan játékos volt, akinek Angliából érkezve karanténkötelezettsége lett volna.

Sajtóhírek szerint Emiliano Buendí, Emiliano Martínez, Giovani Lo Celso és Cristian Romero beutazásakor a Covid-előírásokat megszegve nem jelezte, hogy 14 napon belül megfordult a szigetországban, ami automatikusan karanténkötelezettséget vont volna maga után.

Az argentin csapat levonult a pályáról, a mérkőzés folyatása sokáig kérdéses volt, a feleknek nem sikerült konszenzusra jutniuk. A találkozó venezuelai játékvezetője végül félbeszakította a jóformán el sem kezdődött mérkőzést.

A nemzetközi szövetség februárban úgy döntött, hogy pótolni kell a mérkőzést, a négy érintett futballista játékjogát pedig felfüggeszti a találkozóra. A két szövetség fellebbezett, ám májusban a FIFA megerősítette, hogy le kell játszani a meccset.

Közben a brazil és az argentin válogatott is kiharcolta a katari vb-n való részvétel jogát, ráadásul a pótolt mérkőzésnek már csak azért sem lenne tétje, mert a brazil válogatott mindenképpen első, az argentin pedig második marad a hivatalos sorrendben.

Legfrissebb hírek

Davide Ancelotti követi apját a brazil válogatotthoz

Minden más foci
Tegnap, 11:53

KLUBVILÁGBAJNOKSÁG 2025, EGYESÜLT ÁLLAMOK – PROGRAM

Minden más foci
2025.06.03. 10:56

A FIFA 2000 eurós tartozás miatt majdnem kizárta a Lyont több átigazolási időszakból

Francia labdarúgás
2025.05.27. 18:54

Ancelotti megnevezte utódját, akiben szerinte minden megvan, ami a Real vezetéséhez szükséges

Spanyol labdarúgás
2025.05.23. 17:54

FIFA: rendkívüli átigazolási időszakot nyitnak a klub-vb-n érintett csapatok országaiban

Minden más foci
2025.05.21. 22:19

Kaká: Készen állok rá, hogy segítsek Brazíliának

Minden más foci
2025.05.20. 13:13

Óriási a botrány: saját kongresszusát késte le a FIFA elnöke, tiltakozásul Csányi Sándor is kivonult

Minden más foci
2025.05.16. 10:46

Kaká lehet Ancelotti segítője a brazil válogatottnál – sajtóhír

Minden más foci
2025.05.14. 09:59
Ezek is érdekelhetik