Vb 2014: mexikói botlás, őrült hajrában amerikai siker

2013.06.08. 07:39
A 2014-es brazíliai labdarúgó-világbajnokság CONCACAF zónájában, a legutóbbi játéknapon három mérkőzést rendeztek.

Az Egyesült Államok a holland AZ-ben légióskodó Jozy Altidore góljával sokáig vezetett Jamaica vendégeként, ám a hazaiaknak az utolsó előtti percben sikerült egyenlíteniük. A vége mégis amerikai győzelem lett, ugyanis Brad Evans a hosszabbítás perceiben még értékesített egy helyzetet.

Mexikó a közvetlen riválisnak számító Panama otthonában játszott gól nélküli döntetlent, és ezzel, illetve Costa Rica Honduras elleni győzelmével a még éppen (automatikus) vb-szereplést érő harmadik helyre csúszott vissza a zónadöntő tabelláján. Ráadásul Mexikó már eggyel több meccset játszott, mint a 4., pótselejtezőt érő helyen álló Panama.

VB 2014, SELEJTEZŐ, CONCACAF ZÓNA
ZÓNADÖNTŐ, 4. FORDULÓ

Jamaica–Egyesült Államok 1–2 (Beckford 89., ill. Altidore 30., Evans 92.)
Panama–Mexikó 0–0
Costa Rica–Honduras 1–0 (Miller 25.)

A CONCACAF zóna adatbankját, eddigi eredményeit itt tekintheti meg!

6. Jamaica 5 0 2 3 2–6 2

Az 1–3. helyezett kijut a vb-re, a 4. interkontinentális pótselejtezőt vív az óceániai zóna nyertesével.