A német válogatott Argentína elleni felkészülési mérkőzésén a Bayer Leverkusen játékosa, René Adler védi majd a Nationalelf kapuját, így minden esélye megvan arra, hogy a dél-afrikai világbajnokságon is ő legyen az első számú kapus.
„Csak Renén múlik, hogy ő lesz-e a kezdő kapus a világbajnokságon – nyilatkozta hétfőn a németek kapusedzője, a korábbi nagyszerű kapuvédő, Andreas Köpke. – Maximálisan megbízunk mindhárom kapusunkban, de elsősorban Renében."
A szakmai stáb szerint Adler csak sérülés vagy jelentős formahanyatlás esetén veszítheti el az egyes mezt. Köpke ma reggel közölte a vezetőség döntését a 25 éves Adlerrel és fő riválisával, a Schalkéban védő Manuel Neuerrel.
A világbajnokságon várhatóan Tim Wiese, a Werder Bremen kapusa lesz a harmadik számú hálóőr. „Nincs értelme új kapust behívni a keretbe" – zárta be az ajtót Köpke a még reménykedő játékosok előtt.
Legfrissebb hírek

Nyáron távozik a német válogatott másodedzője
Német labdarúgás
2025.04.25. 14:46
Ezek is érdekelhetik






