Eb 2024: Dánia legyőzte Szlovéniát, és kijutott a tornára

B. A.B. A.
2023.11.17. 22:40
Dánia nyert, és kijutott az Európa-bajnokságra (Fotó: Getty Images)
Dánia 2–1-re legyőzte Szlovéniát az Eb-selejtező 9. fordulójának H-csoportjában, és kijutott a kontinenstornára. A szlovénok az utolsó fordulóban ki-ki meccset játszanak Kazahsztán ellen az Eb-re jutásért.

Mindkét csapat azzal a tudattal lépett pályára, hogy győzelem esetén kijut a 2024-es Európa-bajnokságra. A hazai dánok kezdték jobban a találkozót, Jan Oblaknak három nagy védést is be kellett mutatnia, a 26. percben azonban még ő is tehetetlen volt. Andreas Christensen ívelte be a labdát, Joakim Maehle pedig jobb lábbal kilőtte az alsó sarkot, így előnybe került Dánia.

Nem sokáig örülhettek, ugyanis négy perccel később Erik Janza gyönyörű szabadrúgásgólt lőtt a dán kapuba, kiegyenlítve az állást.

A második félidőben megint egymás után jöttek a dán támadások. Yussuf Poulsen kétszer is veszélyeztetett, de Oblak mindkétszer hárított. A szögletnél azonban tehetetlen volt, Jannik Vestergaard csúsztatta tovább a labdát Thomas Delaneynek, aki tíz méterről kapásból a hálóba helyezett.

A folytatásban Oblak hat védést is bemutatott, így meccsben tartotta a szlovénokat, akik azonban az egész mérkőzésen csak kétszer próbálkoztak kapura lövéssel. Dánia győzelmével biztos Eb-résztvevő, míg Szlovénia egy ponttal előzi meg Kazahsztánt – az utolsó fordulóban egymást közt rendezhetik le a második továbbjutó sorsát. 2–1