Eb 2024: két gól a legvégén, Svájc elkerülte az óriási blamát

K. Zs.K. Zs.
2023.10.15. 22:56
Xherdan Shaqiri góllal és gólpasszal jelentkezett a svájci csapatban (Fotó: Getty Images)
Svájc kis híján elvesztette veretlenségét a 2024-es labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjében: Murat Yakin csapata az utolsó percekben szerzett két góllal mentette 3–3-as döntetlenre a továbbjutásról már lemondani kényszerülő Fehéroroszország elleni vasárnap esti Sankt Gallen-i mérkőzést. Késő este Románia a papírformának megfelelően 4–0-ra legyőzte Andorrát, és átvette a vezetést az I-csoportban.

SVÁJC–FEHÉROROSZORSZÁG 3–3

A svájciak fölényben játszottak az első félidőben, és bár nem nagyon tudtak helyzeteket kialakítani a fegyelmezetten védekező belarusz védelemmel szemben, Xherdan Shaqiri remek lövéssel csak-csak megszerezte a vezetést, 1–0. VIDEÓ ITT!

A vendégek a második félidőben is átengedték a területet a svájci csapatnak, de nem tettek le a támadásokról sem, és a 61. percben, egy szépen felépített ellencsapás végén a középen őrizetlenül hagyott Maksz Ebong befejelte az egyenlítő gólt, 1–1. VIDEÓ ITT!

Felkészületlenül érte a svájciakat az egyenlítés, ez néhány perc múlva bizonyosságot nyert: Kiril Pecsenyin bal oldali szögletét követően Gyenyisz Poljakov maradt egyedül, és ő is kihasználta a lehetőséget, a léc alá fejelt, 1–2. VIDEÓ ITT!

És még nem volt vége! A hajrá kezdetén Dmitrij Antilevszkij is kihasználta a svájci védelem ingatagságát, a VAR-szoba által hosszas vizsgálat után szentesített lövés révén már kettővel vezettek a vendégek, 1–3 (VIDEÓ ITT!).

Na, ez már felért egy félreérthetetlen ébresztővel… A 89. percben Shaqiri középre ívelt szabadrúgásából Manuel Akanji közeli lövéssel szépített (2–3, VIDEÓ ITT!), egy perccel később Zeki Amdouni is begyötörte a labdát közelről (3–3, VIDEÓ ITT!) – Svájc egy pontot tehát megmentett magának, de az elherdált kettő még hiányozhat a végén.

ROMÁNIA–ANDORRA 4–0

A Koszovó elleni szeptemberi mérkőzés botrányának következtében a bukaresti Nemzeti Arénában csak gyerekek szurkolhattak vasárnap, a GSP tudósítása szerint össze is jöttek körülbelül húszezren, és remek estéjük volt: a román válogatott már a szünetben három góllal vezetett.

Nicolae Stancu remek rövid sarkos szabadrúgással törte meg az andorrai ellenállást a 23. percben (VIDEÓ ITT!), és Ianis Hagi is szép lövéssel növelte az előnyt (VIDEÓ ITT!). Razvan Marin tizenegyesből lőtte a harmadikat, majd a második játékrész elején Florinel Coman éles szögből bombázta be a negyediket, beállítva a végeredményt (VIDEÓ ITT!).

Mint ismert, Izrael e heti két mérkőzését az országot ért terrortámadás miatt elhalasztották, így ebben a csoportban még korai továbbjutást számolgatni.