Eb 2024: Lukaku duplájával nyertek a belgák idegenben

K. Zs.K. Zs.
2023.06.20. 22:57
Romelu Lukaku (középen) az első félidő végén gyors egymásutánban két gólt is lőtt (Fotó: AFP)
Romelu Lukaku duplájára építve Belgium 3–0-ra győzött Észtország vendégeként a 2024-es labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjének keddi játéknapján. Az F-csoport másik meccsén, a bécsi presztízscsatában Ausztria a hajrában szerzett gólokkal 2–0-ra legyűrte Svédországot, így megőrizte a vezető pozícióját.

ÉSZTORSZÁG–BELGIUM 0–3

Az úgynevezett kötelező győzelmek egyikéért utazott a belga válogatott Tallinnba, és az első félidő hajrájában gólokká is érett a jelentős mezőnyfölénye: a 37. percben Romelu Lukaku akrobatikus mozdulattal terelte a kapuba a jobbról középre emelt labdát (0–1, VIDEÓ ITT!), majd három perccel később megint ő volt a végrehajtó, ezúttal balról jött a lapos beadás (0–2, VIDEÓ ITT!).

A belgák győzelme a fordulás után sem forgott veszélyben, de biztos, ami biztos, a végjátékban Johan Bakayoko belőtte a harmadik góljukat is (0–3, VIDEÓ ITT!)

AUSZTRIA–SVÉDORSZÁG 2–0

A minapi brüsszeli pontszerzésből további ihletet merítő osztrákok jól kezdtek Bécsben, de hamar lábra kaptak a tabellán lépéshátrányban lévő svédek is, Victor Lindelöf fejjel, Emil Forsberg szabadrúgásból dolgoztatta meg a hazai kapust, Alexander Schlagert. A játékrész második felében nagy fölénybe kerültek a hazaiak, akkor már Robin Olsenen volt a sor, hogy védéseivel megmentse csapatát.

A svéd kapus a második félidőben is sokáig tartotta csapatát, ám a hajrában már az ő varázsa is megtört: Christoph Baumgartner először éppen a róla kipattanó labdát kotorta be közelről (1–0, VIDEÓ ITT!), majd a lefújás előtt nem sokkal megint jókor volt jó helyen – a svéd kapus által kiütött labdát ezúttal fejjel küldte a hálóba (2–0, VIDEÓ ITT!).