A Tanítsunk Magyarországért program diákjai is kérdeztek az F1-es sztároktól

ZS. B.ZS. B.
Vágólapra másolva!
2025.08.01. 15:10
A Magyar Nagydíj csütörtöki médianapján a Tanítsunk Magyarországért programban részt vevő diákok is testközelbe kerülhettek az F1-es sztárokhoz, sőt, a bátrabbak kérdezhettek is a pilótáktól.

A Tanítsunk Magyarországért program lényege, hogy kicsit jobban kinyíljon a világ azon gyerekek számára, akik olyan településeken élnek, amelyek távolabb esnek a továbbtanulási lehetőségektől. Ezekről a településekről nehéz kitörni, a diákok 54 százaléka iskolaelhagyóvá válik és nem szerez szakmát sem. A kezdeményezés őket támogatja, és jelenleg 3700 olyan általános iskolás van, akivel az ezer mentor heti rendszerességgel foglalkozik.

Tíz szerencsés diák találkozhatott a pilótákkal (Fotó: Facebook)

A programot irányító György László kormánybiztos elmondta, közülük tíz általános iskolás diák látogathatott ki a Hungaroringre, ahol találkozhatott az Alpine pilótáival vívóedzés közben, a McLaren párosával palacsintasütés közben, valamint a Sauber versenyzőivel, amint a Rubik-kockát próbálták kirakni egy profi segítségével. Bár a sztárok közelében a gyerekek eleinte nem könnyen oldódtak fel, így is volt köztük, aki frappáns kérdéseket tett fel, másikuk pedig dedikáltatta a rajzait a két bajnoki favorittal, Oscar Piastrival és Lando Norrisszal.

 

Legfrissebb hírek

Leclerc hisz benne, hogy harcba szállhat a pole pozícióért a Ferrari hazai nagydíján

F1
1 órája

Norris vette át a vezetést Monzában, de rendkívül szoros az élmezőny

F1
4 órája

Hamilton vezérletével a két Ferrari a leggyorsabb a monzai nyitányon

F1
9 órája

FORMULA–1: Villámtempóban fogynak a jegyek a Magyar Nagydíjra

F1
9 órája

F1: Norris már nem foglalkozik a Zandvoortban történtekkel

F1
10 órája

Eltüntethető még Piastri előnye? Tud-e meglepetést okozni a Ferrari a tifosi előtt?

F1
Tegnap, 18:17

Amerikai versenyzőt is szerződtetett a Cadillac – hivatalos

F1
2025.09.03. 18:47

F1: Oscar Piastri jelentős áttörést ért el a vb-címért zajló csatában – sajtóvisszhang

F1
2025.09.01. 12:53
Ezek is érdekelhetik