Sergio Pérez távozása a Mexikói Nagydíjat is veszélybe sodorhatja?

P.  GY. B. P. GY. B.
Vágólapra másolva!
2025.02.11. 12:15
Vajon Sergio Pérez nélkül mennyire esik vissza a Mexikói Nagydíj nézőszáma? (Fotó: Getty Images)
A Mexikói Nagydíj 2015-ben került be a Formula–1 versenyprogramjába, de a komoly helyszíni nézőszámot elsősorban a helyi kedvencnek, Sergio Péreznek köszönhette.

A szakértők szerint a Mexikói Nagydíj jövője veszélybe kerülhet 2025 után, ezt pedig Sergio Pérez Formula–1-ből való távozásával kapcsolják össze. Pérez 2011 és 2024 között minden évben ott volt a rajtrácson, ám az előző idény végén lemondott róla a Red Bull.

2024-ben 404 958 néző látogatott ki a versenyhétvégére, de elsősorban azért, hogy Pérezt biztassa. A mexikói pilóta hiányával viszont az érdeklődés is visszaeshet.

Alejandro Soberón, a verseny szervezőbizottságának ügyvezetője is tart a nézőszám csökkenésétől.

„Mint szervezőknek, nem szabad figyelmen kívül hagynunk Pérez hiányát. Viszont mindent megpróbálunk, hogy meghosszabbítsuk a szerződést. Nagyon sok minden függ a marketingtől, de az mindig jót tesz a nézőszámnak, ha van egy helyi hős, akinek szurkolhatnak.”

A Mexikói GP mellett Las Vegas és Imola szerződése is lejár 2025-ben. Előbbi azonban számíthat egy újabb hosszabb távú szerződésre. Emellett Dél-Afrika és Ruanda szívesen bekerülne a körforgásba, és az F1 globalizációs törekvései miatt erre jó esélyük is van, szóval a futamokért való harc kiélezettebb, mint valaha.

2025 így vízválasztó év lesz a 2015 év óta Formula–1-es futamhelyszínnek számító Mexikói Nagydíj számára.

 

 

Legfrissebb hírek

A Mercedes megerősítette a jövő évi versenyzőpárosát – hivatalos

F1
16 órája

A Mercedes nem tudja, honnan jött a teljesítmény; Hamilton elvesztette a hetedik helyét Szingapúrban

F1
2025.10.05. 17:45

Russell magabiztos sikert aratott Szingapúrban; a McLaren konstruktőri bajnok!

F1
2025.10.05. 16:00

Norris nem szeretné a betegségére fogni a rossz szereplést; a Williamst kizárták a szingapúri időmérőről

F1
2025.10.04. 18:50

Russell varázsolt a Mercedesszel, az övé a pole pozíció Szingapúrban!

F1
2025.10.04. 16:00

Verstappen vette át a vezetést; egy tizeden belül az első ötös a szingapúri időmérő előtt

F1
2025.10.04. 11:15

Norris egyelőre lépéshátrányban, Piastri és Verstappen magabiztos Szingapúrban

F1
2025.10.03. 19:32

Piastri, Hadjar és Verstappen a top 3-ban, Russell és Lawson a falban zárta a villanyfényes edzést

F1
2025.10.03. 14:45
Ezek is érdekelhetik