Leclerc eladta a lelkét; az első rajtsor után Anglia továbbjutását is „elérte” a Mercedes

B. Ö. B.B. Ö. B.
2024.07.08. 18:52
Lewis Hamilton történelmi sikert aratott a Brit Nagydíjon (Fotó: AFP)
Lewis Hamilton nyerte meg a Formula–1-es Brit Nagydíjat. A hétszeres világbajnok 945 napot várt újabb győzelmére – igaz, ehhez kellett többek között a pole pozícióból rajtoló csapattársa balszerencséje is. A Mercedes-pilóták a silverstone-i időmérőn kisajátítottak az első rajtsort, majd kiszurkolták hazájuk továbbjutását a labdarúgó Európa-bajnokságon. Charles Leclerc korábbi, monacói álma ezzel szemben azóta rémálommá vált. Íme, az F1-legek a Brit GP-ről!

A BOKSZ ÉS A GUMIK MELEGE. Nem éppen nyárias körülmények között vette kezdetét a silverstone-i versenyhétvége, amely különösen pénteken és szombaton hozott igen hűvös időt. Az alábbi kép láttán gondolhatnánk, hogy a csapattagok mindent bevetettek az abroncsok melegen tartása érdekében, ám lehet, hogy éppen fordított volt a helyzet, és a szerelők a gumimelegítő paplanokkal próbáltak javítani a közérzetükön.

TÖKÉLETES IDŐMÉRŐ UTÁN MARADT ENERGIA A FUTBALLRA IS. Szimplán az eredményeket nézve elmondható, hogy igen jól megy a Mercedesnek mostanság, hiszen az Osztrák Nagydíjon aratott George Russell-győzelem után a brit pilóta és csapattársa kisajátította az első rajtsort hazai futamára. Azok után, hogy ennyire jól sikerült számukra a kvalifikáció, Russell és Lewis Hamilton a brit szurkolókkal együtt tekintette meg a labdarúgó Eb szombati negyeddöntőjét Anglia és Svájc között. A mérkőzés előbbi továbbjutását eredményezte a tizenegyespárbajt követően, amelyet a Mercedes-versenyzők izgatottan követtek többezer honfitársuk társaságában.

GASLY HAMAR LETUDTA BRIT NAGYDÍJAT. Hamar nyilvánvalóvá vált, hogy a múlt heti valószínűleg nem Pierre Gasly hétvégéje lesz, ugyanis az Alpine versenyzője 50 rajthelyes büntetést kapott erőforráselemek cseréje miatt. Gasly számára egyébként a futam sem alakult jobban; a felvezető kör végén a bokszutcába hajtott, s végül el sem indult a versenyen.

DIADAL, MAJD PECHSOROZAT – LEGALÁBBIS LECLERC-NÉL. A gyengén alakuló kvalifikáció után Sergio Pérez és Charles Leclerc a futamon sem volt képes többre. Előbbi a 17., míg utóbbi a 14. helyen ért célba, miután csapataikkal közösen rosszul reagáltak a verseny első felében érkező esőre. A két pilóta így igazán megérthette egymást a leintést követően – igaz, Pérez Monacóban is igen gyengén szerepelt.

A Ferrari és különösen Leclerc mellesleg elég nagy hullámvölgyben van azóta, hogy megnyerték a Monacói Nagydíjat. Lehet, hogy másfél hónappal ezelőtt Leclerc mindent feltett egy lapra, és azóta is akkori futamgyőzelmének következményeitől szenved?

Leclerc:

FELEMÁS VERSENY A MERCEDES SZÁMÁRA. Nem sikerült győzelemre váltania pole pozícióját George Russellnek, ugyanis technikai meghibásodás következtében idő előtt fel kellett adnia hazai versenyét. A 63-as számú Mercedesben vélhetően a hűtőrendszer romlott el, aminek következtében Russell nemhogy a dobogóra nem állhatott fel, de be sem tudta fejezni a silverstone-i viadalt.

Csapattársa kieséséből leginkább Lewis Hamilton profitált, aki végül Formula–1-es pályafutása 104. futamgyőzelmét aratta. A hétszeres világbajnok ráadásul 945 nap, azaz több mint két és fél év után ünnepelhetett ismét a dobogó legfelső fokán. Ezzel immár messze ő a legsikeresebb versenyző Silverstone-ban, hiszen kilencedik diadalát aratta honfitársai előtt.