Verstappen a Formula–1 királya – nemzetközi sajtóvisszhang

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
2024.06.10. 11:01
Max Verstappen diadala (Fotó: Getty Images)
A nemzetközi sajtó az időjárási körülmények megemlítése mellett elsősorban a pályafutása 60. Formula–1-es futamgyőzelmét arató Max Verstappenről, a Red Bull címvédő és háromszoros világbajnok versenyzőjéről írt a vasárnapi Kanadai Nagydíj másnapján.

NAGY-BRITANNIA

Daily Mail: Lando Norrisnak a dobogó legfelső fokára kellett volna állnia az izgalmakkal és veszélyes helyzetekkel tarkított Kanadai Nagydíjon ahhoz, hogy a világbajnoki címért folytatott küzdelemben megőrizze halvány reménysugarát. De ennek valamiért most nem így kellett történnie.

The Guardian: Az időjárás minden tőle telhetőt megtett, és egy nap alatt gyakorlatilag mind a négy évszakból ízelítőt adott, ami izgalmas és feszültségekkel teli csatát eredményezett a Kanadai Nagydíjon. Csupán a végeredmény volt ismerős, Max Verstappen és a Red Bull győzött.

SPANYOLORSZÁG

Marca: Max Verstappen ismét nyert, ezúttal a Kanadai Nagydíjon, ahol a diadalért megszenvedett, s ezzel ismét leverte a fölénye ellen indított „lázadást”.

Mundo Deportivo: Az ezúttal a nem a legjobb autóval rendelkező holland tökéletes versenyzéssel javította ki a futam korai szakaszában elkövetett hibáját, és megszerezte Formula–1-es pályafutása 60. győzelmét egy olyan viadalon, amelyen ellenfelei fesztivált rendeztek a hibákból.

OLASZORSZÁG

Tuttosport: Az eső miatt kiszámíthatatlanná váló pályán 70 kör után Max Verstappené lett a győzelem.

La Repubblica: A versenyző, aki soha nem hibázik. Aki nem könyörül. Aki 750 napja vezeti a világbajnoki összetettet, amelynek 2022-ben, Barcelonában állt az élére, és ezt a pozíciót nem áll szándékában feladni.

FRANCIAORSZÁG

L'Équipe: Max Verstappen a szürke hangulatú Kanadában találta meg újra saját mosolyát.

Le Monde: A holland címvédő továbbra is nagybetűkkel ír a Formula–1 történelemkönyvébe.

AUSZTRIA

Kronen Zeitung: Verstappen Kanadában visszatért a győzelem útjára.

Kurier: Verstappen nyert az áprilisi időjárásban rendezett Kanadai Nagydíjon.

SVÁJC

Blick: Max Verstappen a Formula–1 királya és az is marad. A holland címvédő nem csak a könnyű versenyeken diadalmaskodik. A káoszt is mindig átlátja, és maximálisan megbízhat csapatában, a Red Bull-Hondában.