F1: sprintfutammal és újítással érkezik az M4 Sportra az Osztrák Nagydíj

   Munkatársunktól Munkatársunktól
Vágólapra másolva!
2024.06.28. 09:40
(Fotó: AFP)
Az idei harmadik sprintes hétvége jön a Formula–1-ben: a sprintfutamos Osztrák Nagydíjjal folytatódik a 2024-es idény június 28. és 30. között. Az M4 Sport élő közvetítésének kommentátora Ujvári Máté és Wéber Gábor lesz. Nagy Dániel, az M4 Sport motorsport szakkommentátora a helyszínről tudósít. A Nemzeti Sportrádió Boxutca című műsorában hétfőn délután értékelik ki az eseményeket.

 

Az M4 Sport a labdarúgó Európa-bajnokság közvetítése mellett a legrangosabb nemzetközi autóverseny-sorozat eseményeit is nyomon követi. A múlt heti Spanyol Nagydíj után ezen a hétvégén az Osztrák Nagydíj, majd egy héttel később a Brit Nagydíj izgalmait viszi el a magyar nézők otthonába. Egy hét szünet után, július harmadik hétvégéjén pedig hazánkba érkezik a száguldó cirkusz, jön a várva várt Magyar Nagydíj, majd rögtön utána a Belga Nagydíj veszi kezdetét.

Ausztriában ezen a hétvégén sprinthétvégét rendeznek, így csak egy szabadedzés áll a csapatok és a pilóták rendelkezésére, majd jön a sprintkvalifikáció és a sprintfutam, szombat délután a nagydíjidőmérő és vasárnap délután a nagydíj.

Az idei Osztrák Nagydíjra a Red Bull Ring módosította két problémás kanyarját: újításként kavicssávot telepítettek, amely jelentősen eltántoríthatja a pilótákat a pálya kiszélesítésétől. A versenyzők által már rég követelt megoldás biztosíthatja, hogy elkerüljék a pályahatár elhagyása miatti büntetéseket.

Az M4 Sport élő közvetítésének kommentátora Ujvári Máté és Wéber Gábor lesz. Nagy Dániel, az M4 Sport motorsport szakkommentátora pedig a helyszínről tudósít, így riportjain keresztül közvetlenül a paddockból és a bokszutcából érkező friss híreket és interjúkat ismerhetnek meg a nézők. A futam az M4 Sport mellett online az m4sport.hu oldalon is követhető, az NSO-n szöveges tudósítással jelentkezünk, míg a Nemzeti Sportrádió hétfőn, 14 órakor kezdődő Boxutca című műsorában pedig az esemény összegzése hallgatható meg.

37. OSZTRÁK NAGYDÍJ
Júnis 28., PÉNTEK
Szabadedzés12.30–13.30
Sprintkvalifikáció16.30–17.14
Június 29., SZOMBAT
Sprintverseny12.00–13.00
Időmérő16.00–17.00
Júniua 30., VASÁRNAP
A verseny (71 kör, 306.452 km) rajtja:15.00
KÖVETKEZŐ VERSENYEK
Brit Nagydíj, SilverstoneJúlius 7., 16.00
Magyar Nagydíj, MogyoródJúlius 21., 15.00
Belga Nagydíj, Spa-FrancorchampsJúlius 28., 15.00

 

Legfrissebb hírek

Norrisé a rajtelsőség Antonelli és Piastri előtt; Verstappen hatodik a brazíliai sprintidőmérőn

F1
1 órája

A McLaren az élen, a Red Bull és a Ferrari a mezőny végén a brazíliai nyitányon

F1
6 órája

Colapinto megmenekült – 2026-ban is az Alpine versenyzője lesz

F1
6 órája

Eső, sprint... káosz? Hogyan alakítja át a bajnoki küzdelmet a Sao Pauló-i Nagydíj?

F1
Tegnap, 17:06

A Professzor először oktatta a mezőnyt

Népsport
Tegnap, 9:55

Közös lista: minden idők tíz legjobb Formula–1-es pilótája

F1
2025.11.03. 17:55

Wéber Gábor: Felipe Massa pere nem a világbajnoki címről, hanem 80 millió dollárról szól

F1
2025.11.02. 10:28

Leclerc imádkozott, majd örült a dobogónak, Hamilton viszont értetlenkedett a büntetése miatt Mexikóban

F1
2025.10.27. 19:45
Ezek is érdekelhetik