A Red Bull kettős győzelmet aratott a bahreini idénynyitón

B. Ö. B.B. Ö. B.
2024.03.02. 15:30
Max Verstappen aratott győzelmet a bahreini szezonnyitón (Fotó: AFP)
A pole pozícióból rajtoló Max Verstappen nyerte meg a Formula–1-es Bahreini Nagydíjat. A Red Bull háromszoros világbajnoka mögött Sergio Pérez ért célba, így a címvédő istálló kettős győzelemmel indította a 2024-es szezont. A dobogóra még Carlos Sainz Jr. (Ferrari) állhatott fel.

Bár a bahreini versenyhétvége elején úgy tűnt, hogy talán mégsem annyira egyértelmű a Red Bull dominanciája, mint azt korábban sokan gondolták, Max Verstappen nem hagyott sok esélyt a riválisoknak az időmérő utolsó szakaszában, s végül megszerezte a pole pozíciót a 2024-es idény első futamára. A címvédő mellől rajtoló Charles Leclerc közel három tizedmásodpercet kapott Verstappentől, a második sorból George Russell és Carlos Sainz Jr. várhatta a piros lámpák kialvását Bahreinben.

A rajtnál Verstappen megtartotta a vezetést, s közvetlenül mögötte sem történt változás a pozíciókat tekintve. Sergio Pérez viszont elment Carlos Sainz Jr. mellett, amivel feljött a negyedik helyre. Hátrébb Nico Hülkenberg forgatta meg Lance Strollt, aki visszaesett a mezőny legvégére. A Haason megsérült az első szárny, így Hülkenberg a bokszutca felé vehette az irányt új orrkúpért.

A harmadik körben Russell előzte meg Leclerc-t, és ezzel feljött a második helyre. Verstappen előnye ekkor már nagyjából két másodperc volt az élen, s a későbbiekben ezt tovább tudta növelni. A címvédő mögött izgalmas csaták alakult ki – Pérez például megelőzte Leclerc-t, aki mellett kicsivel később a csapattársa is elment.

A monacói Russell-lel egy időben, a 12. körben látogatta meg a bokszutcát új gumikért, aminek következtében mind a ketten visszaestek a mezőny második felébe. Ekkorra Verstappen már több mint tíz másodperccel autózott Pérez előtt, aki a 14. körben esett át a kerékcserén.

A mezőnyből utolsóként Verstappen járta meg a bokszutcát, aki azonban egy kicsit lassabb kerékcserét követően is simán visszajött az első helyre. A 17. körben újabb Ferrari-csatát láthattunk, aminek végén Sainz ismét megelőzte a vélhetően nem teljesen jól működő autóval versenyző Leclerc-t.

A Ferrari versenyzői izgalmas csatákat vívtak a bahreini futamon (Fotó: AFP)

Nem sokkal később a spanyol Russell mellett is elment, így felzárkózott az élen autózó Red Bull-páros mögé. Féltávnál Verstappen előnye már 15 másodperc volt Pérezzel szemben, majd lassan következett a második kerékcsere mindenki számára.

Az élmezőnyből elsőként Russell állt ki a 34. körben, majd Sainz, Leclerc és Pérez következett. Verstappen ezúttal utolsó előttiként esett át újabb kerékcseréjén. A verseny utolsó negyedében is láthattunk még egy izgalmas csatát, mely során a magára találó Leclerc kergette hibába, majd előzte meg Russellt.

A hajrában az RB-nál alkalmaztak csapatutasítást, amikor arra kérték Cunoda Jukit, hogy engedte maga elé Daniel Ricciardót. A japán versenyzőnek természetesen nem tetszett csapata kérése, ám végül maga elé engedte Ricciardót. Igaz, később Cunoda többször is arra panaszkodott, hogy csapattársa nem megy elég gyorsan előtte.

A kiscsapatnál zajló nézeteltérések azonban nem voltak hatással a Red Bullra, amely kettős győzelemmel kezdte a 2024-es szezont. Verstappen nyert, mögötte Pérez ért célba, a dobogóra még Sainz állhatott fel.

Pontot szerzett továbbá Leclerc, Russell, Norris, Hamilton, Piastri, Alonso és Stroll. A leggyorsabb körért járó pont Verstappené lett.

Folytatás egy hét múlva a Szaúdi Nagydíjjal!

1.Max VerstappenhollandRed Bull-Honda RBPT1:00:44.742
  2.Sergio PérezmexikóiRed Bull-Honda RBPT22.457 mp h.