Harmadszor is Max Verstappen? – infografika a 2023-as Formula–1-es évad elé

Vágólapra másolva!
2023.03.03. 12:04
null
A holland Max Verstappen 2021 és 2022 után idén sem érné be a világbajnoki címnél kevesebbel (Fotó: Red Bull Content Pool, Infografika: Dancsák András)
Március 5-én vasárnap kezdetét veszi minden idők leghosszabb Formula–1-es idénye, amelyben 23 nagydíjon csapnak össze a mezőny pilótái.

 

 

A tavaly beköszöntő új technikai éra a Red Bull és Max Verstappen dominanciájával kezdődött, így a holland klasszis most jó eséllyel pályázik rá, hogy megszerezze sorozatban harmadik vb-címét. A 2022-es évad fájdalmas tanulságait leszűrve azonban a Mercedes és a Ferrari is hisz az előrelépésben, vagyis van remény, hogy a három topcsapat hasonló teljesítményszintre kerül, így végre újra többszereplős világbajnoki harcnak lehetünk szemtanúi. Bízzunk benne, hogy a főszereplők nem okoznak csalódást az évről évre gyarapodó F1-es rajongótábornak!

A NAGYOBB MÉRETÉRT KATTINTSON A KÉPRE!
A NAGYOBB MÉRETÉRT KATTINTSON A KÉPRE!

(zárójelben az örökranglista-helyezés)


(A cikk a Nemzeti Sport szombati melléklete, a Képes Sport 2023. február 25-i lapszámában jelent meg.)

Legfrissebb hírek

Akik a kézilabda jövőjét jelenthetik: a 15 legtehetségesebb női kézilabdázó

Képes Sport
7 perce

A McLarennek nem volt a meg a tempója a szárnyaló Red Bull ellen Monzában

F1
Tegnap, 17:13

Verstappen magabiztos győzelmet aratott az Olasz Nagydíjon

F1
Tegnap, 16:25

„Képes vagyok győztes pályára állítani a csapatot” – Per Johansson-interjú

Képes Sport
Tegnap, 14:37

„Soha ne mondd, hogy soha” – Leclerc még nem mondott le a győzelemről a Ferrari hazai pályáján

F1
2025.09.06. 18:40

Verstappené a pole pozíció a két McLaren előtt a monzai időmérőn

F1
2025.09.06. 15:32

Visszavonult az F1 nyolcszoros futamgyőztese, új szerepkörben folytatja

F1
2025.09.06. 13:43

Norris maradt az élen, de Leclerc ott lohol a nyakában a monzai időmérő előtt

F1
2025.09.06. 13:36
Ezek is érdekelhetik