F1: a Mercedes elkerülné a versenyzői közötti rivalizálást a következő idényben

MTI, V. Á.MTI, V. Á.
Vágólapra másolva!
2021.09.20. 12:54
null
Lewis Hamilton (balra) és Toto Wolff (FOtó: AFP)
Toto Wolff szerint a Formula–1-es világbajnoki címvédő Mercedes istálló mindent megtesz majd annak érdekében, hogy elkerülje a csapaton belüli rivalizálást Lewis Hamilton és George Russell között – írja az MTI.


Russell a következő idényben veszi át a finn Valtteri Bottas helyét, és a Williamstől érkező 23 éves brit versenyző habitusából kiindulva vélhetően kiélezett lesz a küzdelem közte és hétszeres világbajnok honfitársa között. Russell – aki 2017 óta tagja a Mercedes tehetséggondozó akadémiájának – eddig egyik versenysorozatban sem talált legyőzőre csapaton belül.

„Bizonyította, hogy helye van a legjobbak között, a Mercedesnek pedig az a feladata, hogy a lehető legjobban beépítse a csapatba– jelentette ki Toto Wolff, majd hozzátette: – Rendkívül nagy nyomás van rajta, mert olyan csapattárs mellé kerül, akinek elképesztő eredményei vannak, ezért nagy lesz a jelentősége annak, hogy hogyan terelgetjük őt.”

A csapatfőnök úgy gondolja, Hamilton képes lesz megtartani dominanciáját, de Russell így is remekelhet.

Hamilton eddig szintén rendkívül hatékony volt csapattársaival szemben. A most is címvédő brit versenyzőt csak Nico Rosberg tudta felülmúlni a 2016-os évadban, amikor megszerezte előle a világbajnoki címet, igaz, a német pilóta a diadala után vissza is vonult.

Hamilton ebben a szezonban olyan kemény csatát vív a Red Bull holland versenyzőjével, Max Verstappennel, amelyhez hasonlóra évek óta nem volt példa az F1-ben.

Legfrissebb hírek

Hadjar tönkretenné a pályafutását azzal, ha csatlakozna a Red Bullhoz?

F1
2025.06.05. 19:33

„Kijózanító volt az egész hétvége” – a Red Bull azt hitte, a szigorítás visszaveti a McLarent

F1
2025.06.04. 11:24

„Nyerni akarunk” – a Ferrari úgy érzi, visszatért a világbajnoki küzdelembe

F1
2025.06.03. 14:58

Hazai pályán lettek meg az első pontok, de Alonsóban vegyes érzések kavarognak

F1
2025.06.03. 12:53

„Elszabadult a pokol” – Marko szerint szükségtelen volt Verstappen megmozdulása

F1
2025.06.03. 11:52

Stroll tombolt az Aston Martin garázsában, mielőtt visszalépett a Spanyol Nagydíjtól – sajtóhír

F1
2025.06.02. 15:22

„Piastri könnyedén nyert, Verstappen pedig duzzoghat” – sajtóvisszhang a Spanyol Nagydíj után

F1
2025.06.02. 15:02

Ki kellett volna zárni Verstappent a Spanyol Nagydíjról?

F1
2025.06.02. 14:21
Ezek is érdekelhetik