F1: Ideje volt már, hogy Pérez megelőzzön a bajnokságban – Norris

H. L.H. L.
Vágólapra másolva!
2021.06.11. 14:30
null
Norris hátránya jelenleg három pont Pérez mögött (Fotó: AFP)
A Formula–1-es McLaren brit versenyzője, Lando Norrist egyáltalán nem bosszantja, hogy elvesztette a harmadik helyét a bajnokságban a múlt hétvégi Azeri Nagydíjat követően.

 

Lando Norris fantasztikus formában kezdte a 2021-es idényt, az első hat verseny mindegyikén az első nyolcasban zárt, s két alkalommal a dobogó alsó fokára is felállhatott, aminek révén több nagydíjat követően is ő foglalhatta el az egyéni összetett harmadik helyét.

Ezt a pozíciót azonban most elvesztette azok után, hogy Sergio Pérez győzelmet aratott a múlt hétvégi Azeri Nagydíjon, s ha a mexikói így folytatja, akkor a jelenlegi hárompontos különbség is hamar tovább nőhet a következő futamokon. A McLaren fiatalját ugyanakkor egyáltalán nem bosszantja, hogy hátrébb csúszott a tabellán, az elmondása szerint már ideje volt, hogy a mexikói vetélytárs megelőzze.

Épp ideje volt már, de ez az egész nem számít. Ideje volt már, hogy megelőzzön, gratulálok neki az első Red Bull-os győzelméhez. Sokkal gyorsabbak nálunk, szóval várható volt, hogy le fog előzni. Nem vagyok csalódott amiatt, hogy elvesztettem a harmadik helyet a bajnokságban, és a hétvégével is elégedett voltam. Igaz, elkövettem néhány hibát az időmérőn és a versenyen is, de azoktól eltekintve jó munkát végeztünk."

Legfrissebb hírek

Wéber Gábor: Felipe Massa pere nem a világbajnoki címről, hanem 80 millió dollárról szól

F1
2 órája

Leclerc imádkozott, majd örült a dobogónak, Hamilton viszont értetlenkedett a büntetése miatt Mexikóban

F1
2025.10.27. 19:45

F1: Norris csak morzsákat hagyott az ellenfeleinek – sajtóvisszhang

F1
2025.10.27. 16:18

„Gondolhatnak, amit akarnak” – a bajnokság élére álló Norrist nem hatotta meg a pfujolás, magára figyel

F1
2025.10.27. 12:40

Életveszélyes jelenetek a Mexikói Nagydíjon: „Meg is ölhettem volna őket”

F1
2025.10.27. 11:43

Norris szárnyalt Mexikóban, és visszaállt a bajnokság élére

F1
2025.10.26. 22:50

Norris célja a győzelem; Hamiltonnak nincs vesztenivalója; Verstappen nem hisz a dobogóban Mexikóban

F1
2025.10.26. 11:01

Norris a pole-ban a két Ferrari előtt; Piastrié a hetedik rajtkocka Mexikóban

F1
2025.10.25. 22:44
Ezek is érdekelhetik