F1: Michael Schumacher mentője beszélt a balesetről

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2018.12.29. 21:11
Öt évvel Michael Schumacher síbalesete után megszólalt a hétszeres Formula–1-es világbajnok méribeli mentését vezető Stéphane Bozon, aki szerint a német megúszhatta volna a balesetet, ha nagyobb lett volna a hó.

„Mindkét követ láttam. Amelyiken megbotlott és amelyikbe beverte a fejét – idézi a német Focus magazin Stéphane Bozont. Az a különleges az egészben, hogy nagyon kevés hó esett, így éppen eltakarta a köveket, nem lehetett látni a hó alatt. Ha több hó esett volna, elég lett volna ahhoz, hogy ne akadjon meg rajta a léc.”„Mindkét követ láttam. Amelyiken megbotlott és amelyikbe beverte a fejét – idézi a német Focus magazin Stéphane Bozont. Az a különleges az egészben, hogy nagyon kevés hó esett, így éppen eltakarta a köveket, nem lehetett látni a hó alatt. Ha több hó esett volna, elég lett volna ahhoz, hogy ne akadjon meg rajta a léc.”

Schumacher 2013. december 29-én letért a kijelölt méribeli sípályáról, és a sziklás részen elesve olyan súlyos fejsérülést szenvedett, amelyből máig nem épült fel, öt éve a nyilvánosságtól elzárva gyógyul.

„A sípálya üzemeltetője nem hibáztatható, mindenki a saját felelősségére hagyja el a pályát” – szögezte le Bozon.

Hozzátette, a mentés a helyszín miatt nehéz volt.

„A mentőorvosoknak nagyon nehéz dolguk volt az elsősegély nyújtásakor, nehéz helyen történt a baleset. Az első perctől nyilvánvaló volt, hogy súlyos az eset, különben nem hívtak volna helikoptert. A lejtőn nehéz volt ellátni és mozgatni a sérült testet. Schumacher szerencsés volt” – mondta Bozon.

 

Legfrissebb hírek

A McLarennek nem volt a meg a tempója a szárnyaló Red Bull ellen Monzában

F1
10 órája

Verstappen magabiztos győzelmet aratott az Olasz Nagydíjon

F1
11 órája

„Soha ne mondd, hogy soha” – Leclerc még nem mondott le a győzelemről a Ferrari hazai pályáján

F1
2025.09.06. 18:40

Verstappené a pole pozíció a két McLaren előtt a monzai időmérőn

F1
2025.09.06. 15:32

Norris maradt az élen, de Leclerc ott lohol a nyakában a monzai időmérő előtt

F1
2025.09.06. 13:36

F1: Gasly 2028-ig szerződést hosszabbított az Alpine-nal – hivatalos

F1
2025.09.06. 11:57

Leclerc hisz benne, hogy harcba szállhat a pole pozícióért a Ferrari hazai nagydíján

F1
2025.09.05. 20:55

Norris vette át a vezetést Monzában, de rendkívül szoros az élmezőny

F1
2025.09.05. 18:01
Ezek is érdekelhetik