F1: Jössz te még Brazíliába – Massa kiosztotta Verstappent

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2017.04.17. 11:40
Felipe Massa figyelmeztette Max Verstappent, a saját érdekében válogassa meg a szavait, mert pórul járhat – a Williams veterán pilótája egy hétvégi incidens után „szólt rá” fiatal versenyzőtársára.

Verstappen a Bahreini Nagydíj időmérője után azt mondta, ezért nem sikerült a 6. rajthelynél előrébb kerülnie, mert Massa feltartotta. Amikor rákérdeztek, tervezi-e, hogy beszél Massával, ezt felelte:

„Hát, ő brazil – azaz nincs sok értelme beszélni vele.”

Amikor az UOL Esporte rádiócsatorna szembesítette Massát Verstappen nyilatkozatával, a brazil kiakadt, és elárulta, jó tanáccsal látta el a 19 éves hollandot.

„Mondtam neki, hogy jól válogassa meg a szavait, mert az idén még lesz egy Brazil Nagydíj, amelyre el kell utaznia – mondta Massa. – Nem értem, miért tesz megjegyzéseket a brazilokról, ha nem is tudja, miről beszél.”

Massa ismeri hazája vehemens szurkolóit, a 2008-as idényzárón elvesztett vb-címe miatt a futamot követően a ferrarisok saját csapatpólóikkal segítették ki a toyotásokat a népharag elől mentve őket, miután Lewis Hamilton az utolsó körben előzte meg Timo Glockot, és happolta el a vb-címet Massa elől.

Massa szerint egyébként sem volt joga Verstappennek a felháborodásra.

„Azért sem értem, miről beszél, mert nem az én hibám, hogy mögém került. Nico Hülkenberggel ugyanez történt, de egy szó sem esett róla. Mindenkinek a saját feladata, hogy tiszta pályát teremtsen magának. Max kiakadt, mert legyőzte őt a csapattársa, és kellett egy bűnbak saját maga helyett” – mondta Massa.

Legfrissebb hírek

Piastri a vereség ellenére is elégedett; Verstappen szerint a Red Bull egyszerűen gyenge Brazíliában

F1
8 órája

Norrisé a rajtelsőség Antonelli és Piastri előtt; Verstappen hatodik a brazíliai sprintidőmérőn

F1
10 órája

A McLaren az élen, a Red Bull és a Ferrari a mezőny végén a brazíliai nyitányon

F1
15 órája

Colapinto megmenekült – 2026-ban is az Alpine versenyzője lesz

F1
15 órája

Eső, sprint... káosz? Hogyan alakítja át a bajnoki küzdelmet a Sao Pauló-i Nagydíj?

F1
2025.11.06. 17:06

Közös lista: minden idők tíz legjobb Formula–1-es pilótája

F1
2025.11.03. 17:55

Wéber Gábor: Felipe Massa pere nem a világbajnoki címről, hanem 80 millió dollárról szól

F1
2025.11.02. 10:28

Leclerc imádkozott, majd örült a dobogónak, Hamilton viszont értetlenkedett a büntetése miatt Mexikóban

F1
2025.10.27. 19:45
Ezek is érdekelhetik