F1: távozik a Ferrari technikai igazgatója – hivatalos

Vágólapra másolva!
2016.07.27. 12:28
Hivatalossá vált, amit már napok óta hallani lehetett: a Ferrari-istálló és a csapat technikai igazgatója, James Allison közös megegyezéssel felbontotta a brit szakember 2017 végéig szóló szerződését.

Allison családi okok miatt távozik a Ferraritól (Fotó: thisisf1.com)
Allison családi okok miatt távozik a Ferraritól (Fotó: thisisf1.com)

 

Mint arról beszámoltunk, Allison távozása várható volt, hiszen a felesége márciusi halála óta több időt szeretne otthon, Angliában tölteni. Szóba került egy angliai műhely kialakítása, de erre Sergio Marchionne, a Ferrari elnöke nemet mondott, így nem volt más választása az angol szakembernek, elhagyta a csapatot.

„A csapat rendkívül hálás Jamesnek az áldozataiért és az alázatosságáért, amit a csapat iránt tanúsított – mondta a maranellóiak csapatfőnöke, Maurizio Arrivabene. – Nyugalmat és sok sikert kívánunk neki a továbbiakban.”

„A ferraris éveim alatt két különböző időszakban különböző pozíciókat töltöttem be – ezt már a leköszönő technikai igazgató nyilatkozta. – Megismerhettem a csapat, illetve az itt dolgozó emberek értékeit. Szeretném megköszönni nekik a sok szakmai és személyes tapasztalatot, amiket megosztottunk egymással. Mindenkinek boldog és sikeres jövőt kívánok.”

Allison utódja a Ferrarinál 1995 óta dolgozó Mattia Binotto, aki korábban a motor tervezésért volt felelős.

Legfrissebb hírek

F1 75: nem volt elég üzemanyag az autóban, meghiúsult az argentin ünnep

F1
6 órája

Horner a Ferrari vagy az Alpine élén tér vissza? Verstappen továbbra is a Mercedes felé tart?

F1
Tegnap, 12:17

F1 75: amerikai siker a tömegkarambol után újraindított futamon

F1
Tegnap, 11:40

F1 75: Emerson Fittipaldi nyerte meg az idegek csatáját Ausztriában

F1
2025.07.10. 16:21

F1 75: nyolcan álltak az élen, két tizeden belül ért célba az első négy Monzában

F1
2025.07.09. 13:41

A Red Bull-istálló elbocsátotta Christian Horner csapatfőnököt – hivatalos

F1
2025.07.09. 11:37

F1 75: Rindt az utolsó kanyarban előzte meg a hibázó Brabhamet

F1
2025.07.08. 14:34

F1 75: Jackie Stewart és Jochen Rindt klasszikus csatát vívott Silverstone-ban

F1
2025.07.07. 16:39
Ezek is érdekelhetik