F1: Rosberg örül a Red Bull elleni csatáknak

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2016.07.18. 17:01
Nico Rosberg szerint nemcsak a Formula–1-nek, de a Mercedesnek is jót tesz, hogy a Red Bull ekkora fejlődésen megy keresztül, és izgalmas csatákat vívhatnak ellenük.

Bár a szezon elején úgy tűnt, hogy a Ferrari lesz a Mercedes legnagyobb kihívója, a Red Bull rengeteget fejlődött az elmúlt hónapokban, és többször is sikerült megszorongatnia a bajnoki címvédő csapatot. Nico Rosberg elmondása szerint azonban ez kifejezetten jó, de a következő néhány verseny mindenki számára meghatározó lesz.

„Még mindig mi vagyunk a legjobbak, de mostanság ők a legnagyobb ellenfeleink – nyilatkozta a világbajnoki éllovas. – Persze van, amikor a Ferrari, de ez egyértelműen segít nekünk és jó ellenük csatázni. Érdekes lesz látni, hogy ki mennyit fejleszt, mert egy bizonyos ponttól nyilván mindenki inkább a következő szezonra kezd fejleszteni. Ez lesz a kulcsa az elkövetkezendő néhány futamnak, vagyis hogy ki milyen újdonságokat hoz, és ki tartalékol inkább a jövő évre."

Rosberg azt is elmondta, nagyon élvezte a Max Verstappen elleni csatát Silverstone-ban, de ez is csak arra világított rá, hogy nagyon is oda kell figyelniük az osztrák csapatra.

„Jó volt csatázni ellene Silverstone-ban, de rajtuk kell tartani a szemünket. A Red Bull gyors az átmeneti gumikon, de ezt már tudtuk. Mindig is gyorsak voltak, és sajnos Max megelőzött engem, de jó csata volt. Valószínűleg a határon autózott, és nagyon élveztem, mikor visszavehettem a pozíciómat" – mondta Rosberg.
Legfrissebb hírek

„Fájdalmas lesz" – Hamilton nem tudja, miért szenved a Ferrarival

F1
19 órája

„Megnehezítem a saját életemet" – Norris elvesztette a vezetést a bajnokságban

F1
2025.04.20. 23:59

„Mégis hova kellett volna mennie Verstappennek?” – a Red Bull értetlenkedett, az FIA érvelt

F1
2025.04.20. 22:54

Piastri magabiztos győzelemmel állt a világbajnokság élére; Leclerc dobogóra vezette a Ferrarit Dzsiddában

F1
2025.04.20. 20:31

Kulcsfontosságú rajt, trónfosztás, biztonsági autó és vonatozás – mit hozhat a szaúdi verseny?

F1
2025.04.20. 14:27

„Pokoli küzdelem lesz magunk mögött tartani Piastrit" – a Red Bull taktikája bevált, de mit hoz a verseny?

F1
2025.04.20. 00:32

„Agyátültetésre van szükségem” – Hamilton továbbra is szenved az időmérőn a Ferrarival

F1
2025.04.19. 22:52

„Cserben hagytam magamat. Cserben hagytam a csapatot” – Norris idiótának érzi magát

F1
2025.04.19. 22:10
Ezek is érdekelhetik